На тлі відчайдушної оборони ЗСУ на Донбасі, де російські війська готуються до повного захоплення Часового Яру, Україна зіштовхується з неоднозначною позицією своїх західних союзників.
За словами голови Головного управління розвідки України Кирила Буданова, вже на початку травня росіяни можуть реалізувати свої плани щодо цього населеного пункту.
У цей же час, стратегічні партнери на Заході, зокрема США, не виявляють рішучості у питанні нової допомоги для України. Навіть більше, окремі політичні діячі у США, включаючи президента Дональда Трампа, відкрито пропонують Україні відмовитися від своїх территорій.
Така позиція викликає обурення та розчарування серед українців, які розраховували на безумовну підтримку у боротьбі проти російської агресії, виходячи з того, що саме Україна виступає буфером на шляху поширення авторитаризму в Європу.
«Ми захищаємо не тільки свої домівки, а й весь західний світ від розширення диктатури, а вони нам пропонують капітулювати», — говорить один з українських військових.
Рішення Вашингтону вагатися в наданні допомоги та заяви про можливу відмову від підтримки можуть мати катастрофічні наслідки для України, що вже відчуває величезний тиск з боку російського наступу.
Такі дії західних партнерів сприймаються як зрада і викликають глибоке розчарування серед українського населення.
«Насамперед ми потребуємо реальної допомоги, а не порожніх обіцянок. Кожна зволікання коштує життя наших людей», — сказав в інтерв’ю український офіцер.
Особливо обурює українців те, що допомога Ізраїлю, якому також загрожує збройний конфлікт, здається гарантованою: в той час як доля підтримки України залишається невизначеною, що свідчить про нерівне ставлення до союзників.
Ця ситуація є гострим нагадуванням про те, що в сучасному світі геополітичні інтереси часто переважають гуманітарні міркування, залишаючи країни, які зіткнулися з агресією, в стані невизначеності та самотності.