Міністри закордонних справ G7 сповнені рішучості «посилити можливості протиповітряної оборони України для порятунку життів і захисту критично важливої інфраструктури», йдеться в підсумковій заяві, опублікованій в п’ятницю.
«Ми висловлюємо нашу рішучість, зокрема, посилити можливості протиповітряної оборони України, щоб врятувати життя і захистити критично важливу інфраструктуру. Ми також працюватимемо з партнерами з цією метою. У цьому контексті ми високо цінуємо запропоновану Німеччиною Ініціативу негайних дій з протиповітряної оборони (IAAD)», – йдеться у заяві.
Вказується, що Росія має заплатити за шкоду та руйнування, які вона спричиняє Україні.
«Ми сповнені рішучості забезпечити повну відповідальність і підтримуємо Україну в отриманні компенсації за втрати, поранення і збитки, завдані внаслідок російської агресії. Ми вітаємо запуск Реєстру збитків, завданих агресією РФ проти України. Суверенні активи Росії в наших юрисдикціях залишатимуться знерухомленими доти, доки Росія не припинить свою агресію та не сплатить завдані нею збитки», – додають міністри.
Вони також привітали схвалення ЄС правових актів щодо надзвичайних доходів приватних осіб, які «безпосередньо випливають з іммобілізованих суверенних активів Росії, а також з метою вивчення шляхів максимізації вигоди для України, яка може бути отримана від цих доходів».
«Ми продовжимо вивчати всі можливі шляхи допомоги Україні в отриманні компенсації від Росії відповідно до наших правових систем та міжнародного права. На прохання лідерів ми продовжимо нашу роботу і надамо консультації напередодні саміту в Апулії (у червні – ред.)», – додається у заяві.
Раніше міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, який перебував на Капрі під час зустрічі, заявив журналістам, що G7 визначила конкретні кроки, які допоможуть Україні посилити свою протиповітряну оборону. Однак він не надав подробиць.
Читайте також: Країни G7 «продовжать працювати» над шляхами застосування активів РФ на підтримку України
Зустріч на Капрі 17-19 квітня є першою з двох зустрічей міністрів закордонних справ G7, які відбудуться в Італії в 2024 році. Як повідомлялося, серед обговорюваних питань – ситуація на Близькому Сході, в Червоному морі а також відповідь на агресію Росії проти України.