Під прозорістю розуміється стан, за якого громадяни мають повний доступ до інформації стосовно міста, в якому вони живуть

Програма «Transparent cities/Прозорі міста» (Transparency International Ukraine) презентувала результати дослідження під час повномасштабної війни. Міста замість балів отримували статус «прозоре», «частково прозоре» чи «непрозоре».

Прозорими у 2023 році стали 5 міст – Дніпро, Дрогобич, Львів, Мукачево і Тернопіль. Статус «частково прозорих» отримали 23 міста. Решта 52, до яких віднесли і Запоріжжя — «непрозорі».

Читайте також: Дорогі поїздки – у скільки Запоріжжю обійдеться безплатний проїзд в електротранспорті в цьому році

В процесі дослідження звертали увагу на такі фактори: вчасна публікація списків укриттів, поширення інформації про роботу бізнесу в умовах воєнного стану, програми економічного і соціального розвитку.

Так, у Запоріжжі міська влада взагалі не висвітлює дані щодо антикорупційної політики. Зокрема, не надає звітів щодо гуманітарної допомоги.

Також ніде на офіційних ресурсах не публікуються протоколи засідань депутатів та обґрунтування більшості тендерів. Таку ситуацію міська влада Запоріжжя пояснює близькістю до лінії фронту. При цьому іншим прифронтовим містам це чомусь не заважає.

А от у сфері реагування на виклики війни у Запоріжжі ситуація значно краща. Майже всі індикатори дослідження – дотримуються. Серед них наявність мапи укриттів, забезпечення інформацією ВПО та інформування населення про дії у разі ракетних ударів та отримання грошових компенсацій за зруйноване або пошкоджене житло.

Раніше ми писали, що за два роки міська влада у Запоріжжі не висадила жодного дерева