Комітет ВРУ з питань економічного розвитку провів виїзну нараду щодо створення та функціонування індустріальних парків на Хмельниччині. Наразі в області є уже 4 таких. Стільки ж планують створити.
Голова робочої групи з питань розвитку індустріальних парків, заступник голови профільного комітету Дмитро Кисилевський відвідав Хмельниччину. Для обговорення перспектив індустріальних парків (ІП) в області зібрались підприємці, народні депутати України, урядовці, керівники обласної влади та громад регіону та інші стейкхолдери.
Про таке проінформувала пресслужба апарату Верховної Ради України.
Хмельницька область має чотири індустріальних парки:
- «Хмельницький». Площа – 90,9 га. Перебуває на стадії будівництва. Триває реконструкція підʼїзної дороги, побудовано газопровід середнього тиску. Підготовлено ПКД для будівництва енергетичної інфраструктури та водовідведення;
- «Вуглецево-нейтральний еко-агро-хаб «Поділля-Городок». Ініціатором створення парку є компанія «Епіцентр». За три роки нею заплановано побудувати біоетанольний, олійно-екстракційний комбікормовий заводи, сонячну та біогазову електростанцію, а також ТЕЦ;
- «Красилів Технопорт». Площа – 10,1 га. Ініціатором створення парку є Красилівський машинобудівний завод. Є діюча енергетична, транспортна інфраструктура та водовідведення. Тривають переговори з українськими та турецькими інвесторами;
- «Славута». Площа – 50 га. Збудовано підʼїзну дорогу та підведено енергетичну інфраструктуру, розроблено ПКД для водовідведення. Є 1 резидент: завод з виробництва бетонних конструкцій.
Наразі у Хмельницькій області готуються створити індустріальні парки ще у чотирьох громадах: у Волочиській, Кам’янець-Подільській, Старокостянтинівській та Шепетівській.
“Фактично індустріальні парки Хмельниччини ще на початковій стадії розвитку, але мають досить непогані перспективи. За сприяння місцевої влади зайти в хмельницькі ІП готуються потужні інвестори. Всі чотири зареєстрованих парки готують заявки на отримання державного співфінансування будівництва інфраструктури. У державному бюджеті на 2024 рік на це заплановано 1 млрд грн”, – йдеться в інформації ВР.
І додають, в умовах війни інвесторів в Україні мало. Тому слід максимально реалістично підходити до питання, чим цих інвесторів в ІП можна залучити. Насамперед, це наявність енергомереж, водовідведення, доріг, а також універсальних промислових будівель.
“Кожен долар, вкладений в інфраструктуру ІП згодом в середньому приносить 5-6 доларів інвестицій. Кожен гектар працюючого індустріального парку – це близько 50 робочих місць”, – пояснюють фахівці.
(Фото rada.gov.ua)
Нагадаємо, торік Кабмін ухвалив рішення про створення двох нових індустріальних парків на Хмельниччині. А до індустріального парку “Хмельницький” планували прокласти дорогу за понад 94 млн грн
ТЕМИ: ЕКОНОМІКА
Дізнавайтеся новини першими на Телеграм