Від пандуса і до кабінетів зі спеціальним обладнанням. Лікарні Дніпра повністю готові безперешкодно приймати людей з інвалідністю. Про це повідомляє “Дніпро Оперативний”.
Для цього під час ремонтів та реконструкцій міські лікарні, амбулаторії загальної практики сімейної медицини роблять безбар’єрними – цілком доступними для маломобільних пацієнтів. Їх облаштовують пандусами, вхідними групами, тактильними плитками, табличками зі шрифтом Брайля, мнемосхемами. Крім цього, переобладнують і санітарні кімнати, де також все ураховано під маломобільних пацієнтів.
Олена Осадча вже понад 5 років відвідує одну з амбулаторій Дніпра. У жінки вроджена інвалідність 1 групи. Вона каже, ще зо 10 років тому тут проблематично було відвідувати центр, проте після ремонту вона безперешкодно може потрапити до будь-якого кабінета. Сьогодні вона приїхала на прийом до гінеколога. І потрапити туди вона може без перешкод: тут є пандус, аби жінка могла заїхати на кріслі колісному. Отвори дверей у кабінеті теж зроблені за стандартами. У самому ж кабінеті є гінекологічне крісло-трансформер, яке регулюється за висотою.
«Раніше тут з доступністю було зовсім ніяк. Не було пандуса при вході, були тільки сходи. Зараз зміни просто колосальні: людині, яка пересувається і на кріслі колісному, і на милицях, можна самостійно потрапити до лікувального закладу. Тобто доступність всюди: є ліфти, обладнані кабінети, до яких можна без проблем заїхати. До того ж я сама маленька, і мені інколи потрібна допомога, то персонал ніколи не відмовляє. Я дуже рада, що наші лікарні такі комфортні», — поділилась дніпрянка Олена Осадча.
Усього у цій амбулаторії обслуговується 1 836 людей з інвалідністю, з них тих, хто їздить на кріслі колісному, — 61 пацієнт.
«Коли ми розпочинали ремонт цього закладу, то насамперед встановили пандус, який відповідає всім вимогам. Ним досить часто користуються люди. Це і люди з інвалідністю, і мами з маленькими дітьми, які приїжджають до нас з візочками. І вони мають безперешкодний доступ до нашої будівлі. Також на вході у нас стоять автоматичні двері, аби люди на кріслі колісному могли заїхати. Крім того, у нас є два ліфти, які ми відремонтували, і вони працюють. Тобто людина може не тільки отримати медичну допомогу на першому поверсі, вона без перешкод може піднятися на інші та отримати допомогу там. Також уся лікарня обладнана тактильною плиткою та шрифтом Брайля, аби люди з вадами зору також без перешкод могли отримати допомогу. Під час приймання ми можемо викликати перекладача жестової мови. Для цього ми уклали договір з відповідною організацією», — розповіла лікарка одного із центрів первинної медико-санітарної допомоги Дніпра Галина.
Нагадуємо, раніше ми повідомляли, що мер Дніпра Борис Філатов підписав угоду з Осакою про відновлення міста після війни. Також ми писали, як заощадити електроенергію на підприємстві та офісі.