Другий тиждень після Великодня вважається поминальним. Саме цього тижня заведено ходити на кладовище та згадувати тих, хто пішов у засвіти. Аби вшанувати пам’ять померлих, на кладовище приносять квіти. Протягом багатьох років в Україні склалася традиція приносити штучні квіти та вінки. Проте вони шкодять екології, оскільки виготовлені з пластику. Під час спалювання штучних квітів виділяються численні токсичні речовини, а період розкладання пластику становить більше як 100 років.
Ми запитали чернігівців, які квіти вибирають вони – штучні чи живі – і чому.
«Мені здається, живе є живе. Не так багато сміття на кладовищі.»
«Я за живі. – Чому? – Бо пластик не про екологію.«
«Залишається багато сміття. Воно не перегниває. На смітниках багато валяється. Хай буде чистенько. А живі квіти перегнивають – це натурпродукт.«
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Патріотизм – це виховання свідомого громадянина своєї країни»: у Чернігові діє Пласт
«За живі, тільки за живі. Я вже п’ять років за живі квіти. Я вже не ставлю. Так, посадила біля мами. Тільки за живі.«
Як бачимо, дедалі частіше чернігівці вибирають живі квіти або висаджують квіти безпосередньо на могилах. Проте серед опитаних були й ті, хто продовжує купувати штучні квіти.
«Пластик. Вони довше зберігають вигляд, а що живі? Живі через годину і вже все, пов’януть.«
«Як ті, так і ті. Залежно від сезону. Коли сезон квітів – звісно, живі. А коли ні, саме на зиму, осінь – це штучні квіти. Вони довше стоять і вони гарніші на пам’ятнику на кладовищі.«
«Вони шкідливі. Спалювати їх не треба, вони дають в атмосферу, вони не потрібні. Бачите, покидають їх так, а з ними щось треба робити. А це шкідливо для повітря.«
Ми маємо пам’ятати про шкоду пластику та не шкодити природі.
Журналіст: Оксана Замятіна
Оператор: Сергій Бутько
Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv