У музеї-оселі родини Івана Франка, що у Підгірках, відкрилася виставка писанок мешканки мікрорайону, Наталії Андибур та її вихованців.
Про це пише “Галка” з посиланням на допис Калуської міськради.
Наталія Андибур — відома майстриня писанкарка, членкиня всесвітньої асоціації художників «World Egg Artists Association», міжнародного культурно-соціального проєкту “Таємниці України для тебе”.
Вона проводить майстер-класи із писанкарства, адже вважає цю техніку мистецькою “візиткою” України і основою нашого генетичного коду:
“Ми не можемо уявити великоднього кошика без цієї великодньої окраси. Але сьогодні писанка – це культурне надбання, яке береже наші корені. Писанка вважається мірилом краси, генетичним кодом. Це є мова наших предків, де за допомогою символів, знаків пишемо те, що ми хочемо передати світові. Адже писанки дарували один одному, і дарували на щастя, добру долю, благополуччя”, — розповідає Наталія Андибур.
Нині колекція писанок Наталії Андибур налічує майже тисячу. Вона використовує одинадцять технік писанкарств. Найважливіші – традиційна воскова, а також техніка валяння, монастирська (бісеринка), декоровані холодним фарфором, і навіть дряпані, вишиті, “мереживні” — із вирізаними декоративними отворами. Має тематичні колекції: великодню, різдвяну, весняну тощо. Майстриня розписує курячі, гусячі, страусині яйця. Копіювала писанки, які перебували у колекціях української інтелігенції: Лесі Українки, Олени Пчілки. Навіть на авторських сучасних роботах присутні символи. Найчастіше – зірки і квіти.
Під час відкриття виставки майстриня детально розповіла про техніки, символіку, значення писанок. Зокрема, показала і одну з робіт, які створила нещодавно. Це – майстерна писанка на страусиному яйці, виконана традиційною восковою технікою із підмалюнком. Працювала над нею пані Наталя понад тиждень.