Метінвест із 1 травня цього року підвищить заробітну плату працівникам виробничих і ремонтних підприємств в Україні
Компанія застосує диференційований підхід до перегляду зарплат, а оклади будуть проіндексовані вище за прогнозований рівень інфляції.
Читайте також: Вчитися та працювати водночас – як молоді виробничники будують кар’єру в Запоріжжі
Рішення про підвищення зарплати співробітникам – непростий крок для компанії. Метінвест зумів перебудувати свою роботу до нових умов після втрати комбінатів у Маріуполі й заводу в Авдіївці. Відновлення морського експортного коридору в серпні 2023 року дало змогу дещо збільшити завантаженість підприємств. Проте ринкова ситуація залишається несприятливою для компанії — ціни на металургійну продукцію падають, а витрати на логістику зростають.
Навіть за таких умов Група керується принципом побудови справедливої системи винагород за виконання робіт. Тож перегляд заробітних плат із 1 травня передбачає диференційований підхід. Оклади виробничого персоналу зростуть на 5—20%, а за найдефіцитнішими професіями – до 25%. Найбільше підвищення отримають співробітники з низькими окладами в межах однієї професії та кваліфікації. Такий підхід забезпечить внутрішню справедливість в оплаті праці.
«В умовах війни та загальної невизначеності люди — наша головна точка опори, й навпаки — компанія є опорою для співробітників. Тому, попри складну економічну ситуацію, ми вирішили взяти на себе додаткове фінансове навантаження й підвищити заробітну плату працівникам виробничих і ремонтних підприємств. Ми високо цінуємо внесок нашої команди в загальний результат компанії та маємо намір і надалі утримувати високий рівень соціальної захищеності співробітників», — зазначив генеральний директор Групи Метінвест Юрій Риженков.
Підвищення зарплат наразі торкнеться лише виробничого персоналу робітничих професій та лінійних керівників. Перегляд окладів для адміністративного й управлінського персоналу, сервісних підприємств та керівної компанії розглядатиметься додатково з урахуванням фінансових можливостей Метінвесту.
Читайте також: «Запоріжсталь» за час повномасштабної війни інвестував у виробництво понад 1,2 млрд гривень, в 2024 – модернізує ще на мільярд гривень
У Запоріжжі Група Метінвест представлена підприємствами: «Запоріжсталь», «Запоріжкокс», «Запоріжвогнетрив» та Запорізький ливарно-механічний завод.
«Металурги «Запоріжсталі» звикли робити свою роботу добре, навіть в складних умовах близькості фронту, під обстрілами, з обмеженими ресурсами, усіченим складом команд. Джерело нашої стійкості – згуртованість, яка допомагає протистояти викликам часу: ми підтримуємо мобілізованих робітників, допомагаємо колегам, які постраждали від обстрілів, сприяємо адаптації ветеранів війни на виробництві. І попри всі труднощі знаходимо можливості для підвищення винагороди за сумлінну працю, важливий внесок в зміцнення нашого підприємства», – відзначає Генеральний директор «Запоріжсталі» Роман Слободянюк.
Нагадаємо, у 2023 році Метінвест запровадив додаткову командну премію для співробітників ремонтних та виробничих підприємств за вирішення завдань з операційних поліпшень. Це дало змогу зосередитися на пошуку резервів для підвищення економічної стійкості Метінвесту. А працівники в умовах високої інфляції в країні підвищили свої доходи на 15%.