Державна допомога при народженні дитини — це соціальна виплата, яка надається одному з батьків малюка. Для отримання допомоги потрібно звернутися до відповідних органів не пізніше 12 місяців від народження дитини.
Що відомо про допомогу при народженні дитини
Допомога при народженні дитини у 2024 році становить 41 280 гривень. Вона виплачується одноразово в сумі 10 320 гривень. Решта ж суми виплачується протягом 36 місяців, тобто по 860 гривень на місяць. При цьому, сума виплат незмінна та не залежить від того, перша це дитина в родині чи ні.
Щоб отримати виплату, необхідно звернутися до органу соціального захисту або Центру надання адміністративних послуг. При цьому, послугу надають як онлайн, так і офлайн.
Інструкція онлайн
* Зареєструйтеся чи авторизуйтеся в кабінеті електронних послуг Міністерства соціальної політики за посиланням. Для цього вам знадобиться електронний підпис.
* Заповніть онлайн-форму на отримання послуги та підпишіть за допомогою електронного підпису.
Зверніть увагу! Для отримання допомоги при народженні дитини ви маєте відкрити рахунок для виплат у банку, який уклав договір із Міністерством соціальної політики. Відкрити рахунок можна завчасно. Перелік банків, які співпрацюють з Міністерством соціальної політики, дивіться за цим посиланням.
Інструкція офлайн
Офлайн послугу можна отримати в органах соціального захисту чи в Центрах надання адміністративних послуг за місцем проживання.
Для цього потрібно надати такі документи:
– заяву одного з батьків;
– паспорт одного з батьків чи інший документ, який посвідчує особу;
– податковий номер (РНОКПП);
– довідку про реєстрацію місця проживання (якщо у вас ID-картка);
– свідоцтво про народження дитини;
– номер банківського рахунку для соціальних виплат;
– документи, які засвідчують народження дитини (якщо дитина народилася за межами України).
Зауважте! Опікуни, окрім зазначених документів, подають також копію рішення суду про усиновлення чи встановлення опіки.
Нещодавно повідомлялося, як не залишитися без субсидій 2024: українцям розкрили важливий механізм