У Черкасах жителі міста обурюються через будівництво, яке відбувається на Замковому узвозі. Містяни переконані, що влада без погодження та археологічної розвідки дозволила зводити будівлю, назвавши це реконструкцією.
Черкаський активіст Денис Гайда впевнений, що конструкція в майбутньому закриє містянам краєвид.
“У паспорті обʼєкту зображено будинки по 3-4 поверхи, які перекриють вид з оглядового майданчика зі скверу Богдана Хмельницького. Територія знаходиться в межах охоронних зон археологічних досліджень «Замкова гора», «Середньовічні Черкаси», «Стародавні Черкаси», «Черкаські берегові схили». Хочеться коментарів від місцевої влади та забудовника – будівельної компанія “Надія”. Що відбувається?”, – написав Гайда.
Також на сайті міської ради черкасець Владислав Курочка зареєстрував петицію з вимогою зупинити реконструкцію за адресою Замковий узвіз 7, 9/1. Чоловік запевняє, що через важку будівельну техніку будинок “Школьнікова” вже має тріщини у стінах. Звернення вже набрало понад 600 підписів (за необхідних 500) менше як за пів доби.
Міський голова Черкас Анатолій Бондаренко в коментарі для Про все каже, що реконструкція відбувається на приватній території і жодних слухань не потребує.
“Там проводиться забудова на приватних ділянках і на самому узвозі, – говорить Бондаренко. – Це реконструкція прилеглих будівель і вона не потребує громадських слухань. Що стосується самого узвозу, то зрозуміло, що будемо радитися з жителями міста”.
Директор департаменту архітектури та містобудування Артур Савін запевняє журналіста Про все, що висотність будівлі відповідатиме нормам, передбачених законом.
“На тому місці колись був старий будинок, тому те, що там відбувається, можна назвати реконструкцією,- коментує Савін. – Тобто, старий будинок змінює свою категорію і зводиться новий. Громадські слухання там не передбачені. Що проводити? Дозволити власнику будувати на своїй земельній ділянці? Є відповідні погоджені умови і забудовник має їх дотримуватися. Громаді, може, не подобаються розміри або висотність, але дозвільні документи регламентують ці речі. Якщо це приватна забудова, то має бути лише 3 поверхи плюс мансарда”.
Артур Савін говорить, що перед реконструкцією отримання відповідних дозволів від органів, які відповідальні за охорону культурної спадщини було однією з умов для забудовника. Тобто міська рада, в цьому випадку, не відповідає за археологічні дослідження.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram