Російська армія намагається “протиснути” оборону у прикордонному місті Вовчанськ за 80 кілометрів від Харкова.
Минула ніч за звуками багатьом жителям Вовчанської громади нагадала 24 лютого 2022 року. Місто не “перепочивало” від ворожих обстрілів і раніше, але у ніч з 9 на 10 травня росіяни “крили” з усіх видів озброєння.
Про загострення на цьому напрямку повідомляють у Телеграм-каналах військові.
“Обстановка в напрямку Вовчанська зараз дуже напружена. Вночі ворог проводив потужну артилерійську підготовку, групи ДРГ намагалися промацати прикордонну лінію, отримали п…и. Найближчим часом очікується залучення основних резервів, маємо відбитися”, — повідомив командир відділення 24 ОШБ “Айдар” “Осман”.
“Бахмутський демон” зауважив, що “на напрямку Вовчанська роз…а піхота русачків, у Борисівці стерта їх піхота і техніка”.
Є також інформація про те, що окупанти намагалися прорвати оборону з боку села Гатище (на північ від Вовчанська) та Стрілечої (Харківський район, неподалік Гоптівки).
Керівник Вовчанської військової адміністрації Тамаз Гамбарашвілі повідомив KHARKIV Today, що Вовчанськ і громада під щільним ворожим вогнем з третьої ночі. У місті триває евакуація.
“Криють з артилерії, РСЗВ. Приблизно з третьої ночі дуже потужно. Складно сказати, з яких саме населених пунктів обстрілюють. Перетину кордону немає (росіянами – Ред.) Чуєте, і зараз гучно. Займаємось евакуацією. Дітей у місті не залишилось”, — повідоми Гамбарашвілі.
За останньою інформацією, у місті лишаються близько 3000 жителів.
У Центрі протидії дезінформації запевняють, що Сили оборони контролюють ситуацію на Вовчанському напрямку.
Нагадаємо, Вовчанськ опинився в окупації 24 лютого 2022 року. Росіяни зайшли у місто та села навколо танками і сунули далі, у бік Старого Салтова. 13 вересня 2022 року місто було деокуповане.
Нагадаємо, навесні російська армія почала перегрупування біля кордону з Харківською, Сумською та Чернігівською областями. Тут сформували угруповання “Сєвєр”. Кількість військ поки що недостатня для того, аби спробувати наступати на Харків, але певного клопоту ЗСУ ці маневри можуть завдати. Остаточно все залежатиме від того, як складеться ситуація на Донбасі.
За даними групи “Інформаційний спротив”, до нього входять:
- 11-й армійський корпус (АК), без 7-го окремого мотострілецького полку;
- 138-а окрема мотострілецька бригада (омсбр) зі складу 6-ї загальновійськової армії
- формування зі складу 44-го АК, скоріш за все й 25-та омсбр.
Орієнтовно, УВ “Сєвєр” може нараховувати:
- до 46-48 тисяч особового складу;
- 350-360 танків;
- до 860 бойових броньованих машин (ББМ);
- 940-950 артилерійських систем (АС), починаючи з калібру 100-мм й включно із 120-мм мінометами;
- реактивних систем залпового вогню (РСЗВ) 110-120 одиниць;
- до 4-6 пускових установок оперативно-тактичного ракетного комплексу.