2.1 C
Kyiv
Середа, 18 Грудня, 2024

Чим легко відмити жир з кухонних поверхонь
(zprz.city)

Найпопулярніші



Багато засобів напевно знайдуться у кожному будинку

Іноді буває дуже важко відмити жирові відкладення з кухонних меблів – маючі засоби не справляються, залишаючи плями. Однак є й звичні та дуже прості засоби, які цілком можуть впоратися з цією задачею. Які саме – розповідаємо далі.

Читайте також: Без зайвих зусиль – чим і як відмити лінолеум від бруду

І ось невеличка порада для початку. Якщо ви боїтеся застосовувати той чи інший засіб, проведіть тест. Нанесіть невелику кількість на непомітну ділянку гарнітура та подивіться на реакцію: якщо з покриттям все гаразд, сміливо чистіть меблі.

Етиловий спирт

Можна взяти як звичайний етиловий спирт (70%), так і будь-яку прозору рідину з високим вмістом спирту, наприклад, горілку або антисептик для рук. Змочіть спиртом губку або ганчірку і пройдіться по жирних плямах. Періодично мийте ганчірку під проточною водою та ретельно віджимайте. Для зручності можна залити спирт у баночку з пульверизатором і точково наносити на забруднення. Після процедури змийте залишки засобу чистою вологою ганчіркою, а потім витріть насухо.

Столовий оцет

Цей продукт досить ефективно справляється навіть із застарілими жирними плямами. Розбавте столовий оцет (9%) водою у пропорції 1:1. Нанесіть склад на забруднення за допомогою губки, ганчірки або пульверизатора та ретельно потріть. Коли поверхні очистяться, змийте залишки оцту вологою ганчіркою і витріть насухо.

Харчова сода

Цим засобом можна відмити плитку на стільниці та фартуху, почистити поверхні зі штучного каменю та пластику. А ось для фасадів з МДФ або дерева, шаф з лакованим або емальованим покриттям і мармурових стільниць сода може виявитися занадто агресивною, тому краще не ризикувати і використовувати більш щадний засіб.

Читайте також: Буде блищати – як очистити сковороду від нагару

Ретельно розчиніть 4 столові ложки харчової соди на 1 л теплої води. Важливо, щоб рідини не залишилося крупинок порошку, інакше вони можуть подряпати поверхні. Нанесіть склад на жирний наліт за допомогою губки або розпилювача та залиште на 2-3 хвилини. Після цього очистіть забруднення, змийте залишки засобу вологою ганчіркою і протріть насухо.

Лимонна кислота та засіб для миття посуду

Цей універсальний засіб підійде для чищення будь-яких поверхонь. У 1 л теплої води ретельно розчиніть 1 столову ложку лимонної кислоти та пару крапель засобу для миття посуду. Залийте рідину в пульверизатор, розпорошіть на ділянки з жирним нальотом і залиште склад діяти на 20-30 хвилин. За цей час забруднення розм’якшуться, і їх легко видалити ганчіркою або губкою. Не забудьте після цього протерти поверхні спочатку вологою, а потім сухою тканиною.

Засіб для чищення дзеркал та стекол

Ці препарати можуть легко справитися зі свіжими плямами. Нерідко в їхньому складі є спирт, який ефективно нейтралізує жир. Достатньо розпорошити рідину для стекол на забруднення та протерти поверхню ганчіркою з мікрофібри або паперовим рушником. Тримайте засіб на кухні, щоб швидко прибирати свіжі жирні плями після приготування їжі – тоді не доведеться витрачати багато часу на боротьбу із застарілим нальотом.

Спеціальними засобами від жиру

Мабуть, це найпростіший і найефективніший спосіб видалення жирного нальоту. Віддавайте перевагу універсальним продуктам для чищення кухонних фасадів. Переконайтеся, що у складі немає абразивних частинок та агресивних компонентів на кшталт хлору. Підійде і спеціальна хімія для видалення жирного нальоту, якщо виробник дозволяє використовувати її для чищення меблів.

Читайте також: Порошок, гель або капсули для прання – що краще

Найчастіше подібні засоби випускаються у вигляді спреїв, гелів та кремів. Принцип дії хімії схожий: нанесіть невелику кількість препарату на жирні плями і дайте йому час подіяти (зазвичай від 30 секунд до 3 хвилин, але краще звіритися з інструкцією). Потім очистіть поверхню губкою, змийте залишки засобу вологою ганчіркою і витріть насухо.

Не варто чистити меблі засобами «антижир» для духовок, грилів і плит – такі склади можуть бути занадто жорсткими для кухонних фасадів і в кращому випадку залишать розлучення, а в гіршому можуть навіть роз’їсти покриття. Обов’язково протестуйте вибраний засіб на непомітній ділянці матеріалу перед тим, як мити всі меблі.

Також ми розповідали, як прибрати жирні плями з джинсів.


ZPRZ.CITY

Цікаве

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини