Міністерка економіки Юлія Свириденко та комісар Європейського союзу з питань політики сусідства та переговорів із розширення Олівер Варгеї 22 травня підписали Рамкову угоду щодо фінансування з боку ЄС в рамках реалізації Ukraine Facility – про це повідомило Мінекономіки.
За заявою урядового відомства, документ визначає механізми фінансової співпраці між ЄС та Україною, в тому числі щодо управління та контролю використання коштів в рамках Ukraine Facility, а також спільних заходів для запобігання корупції.
«Угода визначає практичні параметри фінансової підтримки в рамках Ukraine Facility – це інструкція, за якою здійснюватиметься координація, моніторинг, звітування та багато іншого. Здебільшого вона відображає процедури, які будуть спрямовані на ефективне, прозоре та підзвітне використання фінансових ресурсів, що є необхідною умовою для подальшої європейської інтеграції», – йдеться в коментарі Свириденко.
Читайте також: Рада ЄС схвалила регулярні платежі Україні в рамках Ukraine Facility на 50 мільярдів євро
Зокрема, згідно з угодою, Україна зобов’язується забезпечити високу прозорість та контроль у використанні коштів, наданих Євросоюзом. Це передбачає запровадження системи управління та контролю, регулярне звітування, дотримання санкційних вимог ЄС, боротьбу з корупцією.
Також очікується, що Україна буде співпрацювати та обмінюватися інформацією з Європейською комісією, Європейським бюро боротьби з шахрайством (OLAF) та Європейським судом аудиторів.
Мінекономіки додає, що воно буде ключовим органом взаємодії з Єврокомісією та відповідатиме за ефективне управління та моніторинг використання коштів, наданих ЄС. Зокрема, міністерство відповідатиме за підготовку та подання звітів, а також перевірку виконання кроків плану України, ухваленого для Ukraine Facility.
Читайте також: «Списки Навального»: Євросоюз узгоджує нові санкції проти Росії
«Угода також передбачає створення Аудиторської ради, до складу ради увійдуть професійні аудитори, експерти з фінансового контролю, а також антикорупційні експерти. Рада забезпечуватиме ефективний аудит і моніторинг та співпрацюватиме з іншими наглядовими та антикорупційними органами для забезпечення комплексного підходу до контролю за використанням коштів», – додає відомство.
Як уточнюють у міністерстві, тепер угоду має ратифікувати Верховна Рада, після чого вона набуде чинності.
Рада Європейського Союзу 14 травня ухвалила план для Ukraine Facility, що визначає наміри уряду України щодо відновлення, реконструкції та модернізації країни, а також реформи, які він планує здійснити в рамках процесу вступу до ЄС протягом наступних чотирьох років. Про це йдеться на сайті Ради Євросоюзу.
Це дозволить розпочати регулярні виплати в рамках Фонду для України на 50 мільярдів євро.