У Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького презентували трилогію “Український націонал-консерватизм: гетьманський рух”. Про першу книгу із серії студентам та викладачам університету розповів її автор Павло Гай-Нижник – доктор історичних наук, професор, президент-академік Української академії геополітики та геостратегії.
Трилогія розповідає про ідеологію та теорію українського націонал-консерватизму, каже Павло Гай-Нижник.
– Три томи книги об’єднують всю теорію та ідеологію українського консерватизму не лише історичного, а й політологічного, в тому числі порівняно з націонал-соціалізмом, фашизмом, соціалізмом і націоналізмом, – говорить автор.
Трилогія об’єднує період української історії від 1900 року до сьогодення.
– Це свого роду аналіз цієї концепції та водночас напрацювання на майбутнє з перспективою розвитку української державності й суспільного ладу. Це дуже актуально в питанні того, як досягнути успіху в побудові національної держави. Концепцій українського консерватизму було декілька: від радикальних до більш ліберальних. Але всі вони об’єднані одними правилами: нація понад усе; радикальність може бути лише після того, як вона обміркована; збереження традицій тощо, – розповідає Павло Гай-Нижник.
Павло Гай-Нижник працював над трилогією близько семи років. Наразі вийшла з друку перша частина, решта книг мають вийти згодом.
Першу книгу автор презентував уже й в інших містах України, зокрема Києві, Полтаві, Тернополі, Житомирі, Миколаєві та Одеса. А сьогодні, 23 травня, привіз свою роботу й до Черкас.
– Черкаський національний університет – один з провідних вищих навчальних закладів України та Європи. Тому це важливо і для викладацького складу, і для студентства. Не завітати до Черкас було б гріхом, – каже історик.
Черкаські науковці поінформували колег про власні наукові результати. Символічно, що 23 травня — у День Героїв України в університеті, який носить ім’я Гетьмана України Богдана Хмельницького — фундатора ранньомодерної України презентовано наукову працю про Гетьмана України — фундатора модерної Української Держави Павла Скоропадського, про гетьманський рух Черкаський національний університет має серйозні наукові здобутки з вивчення Гетьманату 1918 р.
Так, професори Віталій Масненко, Сергій Корновенко представляли Черкаський осередок Українського союзу гетьманців-державників, підтримують тісні наукові контакти зі всесвітньо відомими дослідниками Гетьманату професором Юрієм Терещенком та провідною науковою співробітницею Тетяною Осташко. У спеціалізованій вченій раді Віктор Іващенко та Олександр Тараненко захистили кандидатські дисертації з історії, що стосуються Української Держави. Тематика Гетьманату 1918 р. постійно представлена на сторінках фахового видання «Український селянин», зокрема, за спостереженнями професора Руслана Пирога, «найбільш повно і системно поданий огляд сучасної української історіографії проблеми». За активної позиції членів топонімічної комісії — професорів Василя Мойсієнка, Віталія Масненка у Черкасах з’явилися назви вулиць на честь Павла Скоропадського, В’ячеслава Липинського.
Під час зустрічі викладачі та студенти мали змогу поставити питання та подискутувати з Павлом Гай-Нижником та Леонідом Чупрієм – доктором політичних наук, професором, академіком Української академії геополітики та геостратегії.
Гості прочитали студентам відкриту лекцію та вручили дипломи академіків Української академії геополітики та геостратегії ректору ЧНУ Олександру Черевку, першому проректору Василю Мойсієнку та професору Сергію Корновенку.
– Ми хочемо, щоб наші студенти могли відчути тренди, які є зараз у сучасній історичній науці, політології та змогли безпосередньо поспілкуватися з відомим істориком, громадським діячем Павлом Гай-Нижником та відомим вченим Леонідом Чупрієм, – зазначив перший проректор ЧНУ імені Богдана Хмельницького Василь Мойсієнко.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram