Військовозобов’язані чоловіки, котрі планують виїзд за кордон, повинні мати при собі паперовий екземпляр військового квитка, адже документи в додатку Резерв+ прикордонники враховувати не будуть.
Про це в етері національного телемарафону розповів речник Державної прикордонної служби полковник Андрій Демченко.
Читайте також: Нові правила мобілізації в Україні: що зміниться з 18 травня
Речник ДПСУ зауважив, що додаток Резерв+ розрахований виключно на оновлення персональних даних військовозобов’язаних – відтак при перетині кордону він не враховується. Ось як він це прокоментував:
“Це – виключно для оновлення своїх даних (застосунок “Резерв+” – “Апостроф”), і виключно для громадян, бо на кордоні наші співробітники не беруть до уваги цей додаток”.
Для перевірки на кордоні варто послуговуватись лише паперовими документами.
“Ми перевіряємо виключно паперовий документ – військово-обліковий документ з відповідними відмітками у тих осіб, у кого ми зараз додатково почали перевіряти наявність цього документу”, – додав Демченко.
Крім того, він нагадав, що з березня між ДПСУ та Міноборони вже налагодили систему інформаційної взаємодії на рівні баз даних, тому за необхідності прикордонники також можуть цим послуговуватись:
“Це фактично бази даних нашого відомства і системи “Оберіг”, де за необхідності, як додатковий інструмент, прикордонники можуть його використати, щоб перевірити, чи не використовує людина підробні документи, перевіривши інформацію про цю особу саме в системі “Оберіг””.
І лише тоді, коли буде сформований військово-обліковий документ в електронній формі, працівники прикордонної служби почнуть приймати його також – але за умов, якщо це буде прописано в правилах перетину державного кордону.
Нагадаємо, раніше ми також розповідали, що робити після оновлення даних у Резерв+.
- Вас також може зацікавити:
Далекобійникам приготуватися? Чи перевірятимуть на кордоні облікові документи водіїв фур
Чи всім чоловікам потрібен штрих-код ТЦК: роз’яснення Міноборони
Важливе уточнення: з яким саме документом випускають чоловіків за кордон
В Україні триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З лютого 2022 року – повномасштабна війна. Процес вручення повісток – це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов’язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у воюючій країні. Варто не забувати, що обов’язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни – завтра вона може прийти до тебе.