Співробітники розвідки США та союзників фіксують збільшення диверсійних операцій в Європі, які, на їх думку, є частиною російської кампанії з підриву військової підтримки України, пише американське видання New York Times.
Журналісти зазначають, що цими таємними операціями здебільшого були підпали або спроби підпалів зокрема складу в Англії, лакофарбового завод у Польщі, будинків у Латвії і магазину Ikea в Литві.
Також, за даними видання, підозрюваних у тому, що вони є російськими оперативниками, заарештували за звинуваченнями у підготовці нападів на військові бази США.
«Хоча ці дії можуть виглядати випадковими, американські та європейські чиновники з безпеки кажуть, що вони є частиною узгоджених зусиль Росії, щоб уповільнити поставки зброї Києву та створити видимість зростаючої європейської опозиції щодо підтримки України. А офіційні особи кажуть, що цією кампанією керує російська військова розвідка ГРУ (центральний орган управління військової розвідки РФ – ред.)», – пише New York Times.
За даними авторів матеріалу, на тлі зростаючого занепокоєння з приводу диверсій, наступного місяця посли НАТО планують зустрітися з Авріл Хейнс – директоркою національної розвідки США. Очікується, що Хейнс проведе брифінг розвідки про війну в Україні, і також, ймовірно, обговорить таємну диверсійну кампанію Москви в Європі.
Читайте також: Велика Британія вишле військового аташе РФ за «зловмисну діяльність»
Напередодні у Лондоні співробітники контртерористичної поліції затримали жителя міста Харлоу, якого підозрюють усприянні російській розвідці. Подробиць про те, якою незаконною діяльністю займався чоловік, слідство поки не наводить. При цьому наголошується, що у справі згадано сприяння матеріального характеру.
Раніше ще одному громадянину Британії висунули обвинувачення в організації підпалів лондонських підприємств після того, як він, імовірно, був завербований Росією.
Також у травні у Польщі заарештували дев’ятьох підозрюваних у саботажі і скоєнні диверсій на замовлення російських спецслужб. Прем’єр-міністр Дональд Туск назвав ситуацію «дуже серйозною» і заявив, що подібні диверсії планувалися і в інших країнах, зокрема, у Латвії, Литві й, можливо, Швеції.
До цього президент Польщі Анджей Дуда заявив, що останніми днями в країні сталися кілька серйозних пожеж, причиною яких, ймовірно, були підпали. На його думку, це «могло бути спробою дестабілізації ситуації у Польщі». Москва такі заяви традиційно відкидає.