Дощі та зливи, що накрили Україну останнім часом, позначилися і на стані декоративних квітів і кущів, особливо від них страждають троянди, що вже тішать нас феєрією кольору і своїм пишним цвітінням. На розквітлих рослинах і ще не розкритих бутонах з’являється сіра гниль – з цією хворобою треба боротися якнайшвидше.
Що робити і які засоби допоможуть подолати хворобу, розповіла авторка YouTube-каналу “В гостях у Тані”.
Читайте також: Звичайна харчова сода стане в пригоді в саду і на городі: чим вона корисна.
Сіра гниль – це грибкове захворювання, яке вражає цілу низку декоративних і плодових рослин та кущів. Збудник цієї хвороби може зберігатися в ґрунті, рослинних рештках та корі уражених стебел кущів. В разі затяжного дощового періоду, що викликає підвищену вологість повітря, надмірного поливу, перепадів температури – від спеки до різкого похолодання – на листі, квітах і бутонах з’являються бурі плями з сірим нальотом, які швидко розростаються. За деякий час квітка вкривається плямами, буріє й загниває, а спори цього грибка легко переносяться на сусіднє листя і пелюстки квітів.
Читайте також: Як врятувати троянди від попелиці: допоможе перевірений натуральний засіб.
“Троянди, уражені сірою гниллю, треба терміново рятувати. Сіра гриль вражає не тільки квіти – вона може перекинутися і на листочки, стебла, і, таким чином, кущ троянди може померти”, – розповідає блогерка.
Найперше, що потрібно зробити з хворою трояндою, це очистити кущ від вражених сірою гниллю квітів, уважно обдивитися й обірвати уражене листя, а якщо потрібно, то зрізати частину стебла, на якому росли хворі квіти чи пагони. Наступним кроком буде обробка спеціальними препаратами від грибкових захворювань – фунгіцидами.
“Для лікування сірої гнилі на трояндах є низка доступних препаратів – Хорус, Світч, Топаз, Скор, Магнікур Енерджі. Хворі кущі троянд треба обробляти декілька разів з проміжком у 7 днів.
Читайте також: Несподіване добриво зміцнить слабкі кущі огірків: як його зробити та використовувати.
“Тільки таким чином можна забезпечити стійкість троянди до хвороб, бо одноразова обробка не допоможе, тут потрібно слідкувати за кущем дуже уважно, щоб не втратити рослину”, – додала блогерка.
Для профілактики зараження сірою гниллю ефективною буде обробка 0,2–0,4-процентним розчином препарату Максим перед укриттям троянд на зимівлю.