2.1 C
Kyiv
Четвер, 19 Грудня, 2024

Запоріжці Стелла Орел та Сергій Дегтярьов провели піший марафон, аби зібрати кошти на дрони для Третьої штурмової бригади – як це було
(zprz.city)

Найпопулярніші


У Запоріжжі відбувся піший благодійний марафон

Маршрутом Запоріжжя-Вільнянськ (а це близько 30 км) пройшли волонтери Стелла Орел і Сергій Дегтярьов. Благодійний захід організували, аби зібрати кошти на закупівлю FPV-дронів для 3 ОШБр.   

Читайте також: Не казав мамі до останнього – ветеран із Запоріжжя, що втратив ноги на війні, розповів про поранення, реабілітацію та ставлення до життя

Організаторка благодійного марафону Стелла Орел займається волонтерством ще з 2014 року, свого часу була в Запорізькій самообороні, пізніше – в Батальйоні Донбас. І зараз, попри проблеми зі здоров’ям продовжує допомагати ЗСУ.

“У 2022 році, з першого дня повномасштабної війни, я підписала контракт у добровольче формування. Два роки я служила, їздила в гарячі точки – Бахмут, Часів Яр, Костянтинівка, Дружківка, Краматорськ, також Запорізький напрямок. У кінці 2023 року у мене діагностували рак молочної залози, і я перестала служити. Зараз проходжу лікування, але продовжую волонтерити”, – розповіла Стелла Орел.

3 ОШБр, для якої наразі збирають гроші на дрони, знаходиться на дуже важкому Харківському напрямку, зазначає Стелла Орел.

“Нашим військовим дуже не вистачає дронів, тому що ворог наступає. І нам треба як більше багато безпілотників, щоб знищити ворожу техніку і зупинити їхні штурми, щоб ворог не просувався далі. Наша мета – зібрати 500 тисяч гривень, щоб закупити 23 дрони”, – розповіла волонтерка.

Допомагати може кожен

Це перший піший марафон, організований запоріжцями. Разом зі Стеллою весь шлях пройшов Сергій Дегтярьов, громадський діяч. В 2014 році хлопець був у Запорізькій самообороні. Після початку повномасштабної війни Сергій хотів долучитися до тероборони чи ЗСУ, проте йому відмовили через стан здоров’я.

“Мені 29 років, в мене з дитинства цукровий діабет першого типу. На початку повномасштабної війни я повернувся з Польщі – там жив та працював близько року. Хотів вступити в добровольчі підрозділи, такі, як, наприклад, Азов. Тоді друзі мої пішли, та втретє, але за станом здоров’я мене ніхто нікуди не брав.

Минулого року через ускладнення цукрового діабету відмовили нирки. Мати мені віддала свою нирку, зробили донорську трансплантацію. Я зараз на відновленні, з моменту операції пройшло всього пів року. Активних занять спортом поки що не можна, але я вирішив піти в марафон, щоб підтримати збір, щоб підтримати наших хлопців та дівчат на передовій”, – каже Сергій.

Маленьких донатів не існує

Хлопець каже: допомагати нашим військовим може кожен, і в такій важливій справі не існує маленької допомоги, або маленьких донатів.

“Не можеш на фронт йти – допомагай у цивільному житті. Сплачуй хоча б податки, роби невеликі донати. Це теж допомога, кожна гривня. Копійка до копійки, але люди так збирають, закривають величезні збори.

Це хибна думка насправді, що треба донатити тільки великі суми. Є такий фонд «Всі по 10» називається, і суть його в тому, що як зранку ти п’єш каву або чистиш зуби, ти так само прокинешся і 10 гривень донатиш. Якщо ти так робиш кожен день, то це вже добре.

Тому не буває маленьких донатів, не буває якоїсь маленької допомоги. Будь-яка допомога, будь-який донат – це вже причетність до діла, це вже якась активна участь. Кожна людина може насправді зробити свій внесок. Просто хтось боїться, хтось соромиться, хтось не впевнений так сильно в собі. Але на це треба знаходити силу і розуміти, що ти робиш добру справу”, – каже Сергій.

“Не маємо права втомлюватися”

На шлях від Запоріжжя до Вільнянська волонтери витратили три з половиною години. Йти у спеку, під сонцем, було важко, але ціль того варта, зазначають вони.

“Я розраховувала, що ми будемо довше йти, було важко, через півтори години в мене навіть почалися судоми в ногах, але головне – що ми все-таки пройшли шлях до кінця. Ми не маємо права втомлюватися – нашим військовим набагато важче. Якщо ми не будемо допомагати фронту, то ворог буде в наших містах, а це смерть. Ми бачимо, на що росіяни здатні, які воєнні злочини вони роблять в нашій країні. Тому ми всі об’єднані однією метою – допомагати фронту, допомагати нашим військовим і не допустити просування ворога в наші міста”, – каже Стелла Орел.

В майбутньому волонтери планують поїхати на Захід України і провести подібний марафон ще й там. А поки – закликають долучатися до збору усіх запоріжців та вкотре наголошують, що маленьких донатів не існує, і кожна гривня наближає нашу Перемогу.

Як допомогти:

Банка відкрита в рамках благодійного пішого марафону від Запоріжжя до Вільнянська для збору коштів на закупівлю FPV дронів для 3 ОШБр.

Ціль: 500 000 ₴

Посилання на банку https://send.monobank.ua/jar/7Tc7aDcr2m

Номер картки банки 5375 4112 1956 9220


ZPRZ.CITY

Цікаве

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини