Вдень 26 червня український Генштаб повідомив, що армія Росії завдала удару аж 12 керованими авіабомбами (КАБами) по районах Табаївки та Борової на Харківщині. Попередні дні про таку активність авіації на цій ділянці фронту не повідомлялося.
Відомство також відзвітувало про три атаки на Куп’янському напрямку за нинішню добу: поблизу Стельмахівки, Берестового та Синьківки – остання триває.
Проєкт DeepState повідомляв 18 червня, що Росія зосередила 10-тисячний ударний кулак навпроти Борової Харківської області. Пізніше Третя штурмова, яка тримає напрямок, також прозвітувала про активізацію агресора там.
«Противник уже більш ніж місяць продовжує скупчувати війська, і ці війська посилати в бій безпосередньо в цьому районі», – зазначив наступного дня в ефірі Радіо Свобода (проєкт «Свобода.Ранок») Родіон Кудряшов, заступник командира Третьої окремої штурмової бригади.
А 21 червня, представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов заявив, що Сили оборони завдали російським військовим «значних втрат, змусили призупинили наступ та зламали плани захоплення населеного пункту Борова».
Борова – селище міського типу в Ізюмському районі Харківщини. Воно розташоване на березі річки Оскіл, на східному фланзі оборони Харківської області – на південь від Куп’янська.
Головні питання випуску:
- Чи означає, що війська РФ готуються атакувати Борову з огляду на застосування нею КАБів на напрямку?
- Наскільки сильним може бути удар – чи йому відводиться роль допоміжного, щоб допомогти військам агресора на Донбасі?
Про це та інше йтиметься в ефірі Радіо Донбас Реалії. Дивіться наживо – о 16:30 на @Радіо Свобода:
Схід
- Російські війська протягом дня нарощують темпи наступальних та штурмових дій, повідомляє Генеральний штаб ЗСУ у зведенні на 19:00 19 червня. За повідомленням, російська армія «шукає шляхи, аби вклинитися в нашу оборону та спробувати вибити українські підрозділи із зайнятих рубежів».
- Війська Росії зосередили основні зусилля на Покровському та Курахівському напрямках, де зібрали найбільшу кількість своїх штурмових підрозділів зі складу восьми ударних бригад. Про це повідомив 12 червня головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський після роботи у військових частинах східного фронту. На Харківському напрямку, зазначив головком, армія РФ веде безуспішні дії, намагаючись створити так званий «пояс безпеки», а у Вовчанську «противник загруз».
- Російські війська, ймовірно, досягли обмеженого прориву на сході Часового Яру і взяли під контроль Іванівське на Донеччині, йдеться 12 червня у повідомленні Міністерства оборони Британії із посиланням на дані розвідки.
- Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) 9 червня зазначали, що наявних російських резервів чисельністю 60 000 осіб, ймовірно, «буде недостатньо для підтримки одночасних широкомасштабних наступальних зусиль на кількох напрямках».
- Україна зможе почати обмежені контрнаступальні операції наприкінці цього року, йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни, опублікованому 27 квітня. За прогнозами аналітиків, ЗСУ «із високою ймовірністю» стабілізують лінію фронту вже у наступні місяці.
- Армія Росії розпочне новий наступ на Донбасі наприкінці весни – на початку літа цього року, заявив Буданов в інтерв’ю німецькому телеканалу ARD, опублікованому 7 квітня. За його прогнозом, російські сили намагатимуться рухатись у напрямку Покровська.
- Американський Інститут вивчення війни (ISW) заявив 15 березня, що війська РФ продовжать тиснути на Донбасі, щоб дестабілізувати українські оборонні лінії – аби розпочати вже новий наступ влітку 2024 року. За прогнозами аналітиків, успіхи Кремля у ньому залежатимуть від військової допомоги Заходу Україні.