Франківські студенти першого курсу Едуард Бабчук та Всеволод Паращин розробляють теплові пульсаційні трубки, призначені для опалення приміщень та зігрівання людей.
Про це Галку повідомили в УКД.
Теплові трубки розраховані на різні потужності: від 30 до 130 Вт. Це дозволяє їх використовувати, як для загального опалення приміщень, так і для індивідуального зігрівання. Вони оснащені дисковими нагрівальними елементами і можуть працювати без терморегулятора через зворотний зв’язок із терморезистором.
Хлопці створили та проаналізували теплові трубки для опалення приміщення за допомогою конвекції та інфрачервоного випромінювання потужністю 130 Вт, які працюють від мережі змінного струму. Унизу трубки встановили дисковий резистивний нагрівний елемент, який і визначає потужність трубки як елемента опалення.
«Зараз хлопці проводять дослідження з гнучкими пульсаційними тепловими трубками з метою створення «теплих спальних мішків» для військових і туристів. Якщо вшити гнучку пульсаційну теплову трубку в спальний мішок, застосувати індукційний нагрів та відносно невеликий акумулятор або павербанк, то можливо створити комфортні умови для сну на 4-6 годин», – додав керівник проєкту Сергій Ващишак.