2.1 C
Kyiv
Середа, 18 Грудня, 2024

У Кам’янці люди протестують проти будівництва кавʼярні поряд зі стелою Героїв | Про Все
(provce.ck.ua)

Найпопулярніші

У Кам’янці люди протестують проти будівництва кавʼярні поряд зі стелою Героїв | Про Все  (provce.ck.ua)

У Кам’янці місцеві жителі проти будівництва кав’ярні біля стели із портретами загиблих військових. У знак протесту 8 липня рідні загиблих принесли до стели прапорці із іменами захисників, пише Суспільне.

Мати одного із полеглих Тетяна Ціперко хоче, аби біля стели була доглянута ділянка, на якій ростуть квіти, а не заклад харчування.

На стелі – фото сина Тетяна Ціперко – Максима. На початку повномасштабної війни він пішов добровольцем на фронт. Влітку 2022 року загинув, захищаючи позиції в Авдіївці. Нині жінка відстоює пам’ять про сина.

“Хочу попросити пробачення у тих воїнів, які зараз відстоюють мир і свободу, а нам, родинам загиблих приходиться відстоювати честь і пам’ять наших дітей. Мене не влаштовує, що перед портретом моєї дитини і портретами наших хлопців, які загинули, віддали своє життя – буде стояти якийсь ларьок”.

Неподалік стели два дні тому почали копати траншею під фундамент для кав’ярні. На знак протесту проти забудови рідні загиблих військових принести прапорці з їхніми іменами. Людмила Крьока — військовослужбовиця. Її чоловік воював на Луганщині, цьогоріч в липні річниця його загибелі.

“Цей прапорець зароблений кров’ю. І що тут відбувається – це страх один, так не можна на крові захисників строїти якесь кафе. Тут повинні рости троянди, майоріти прапори. Вони, наші Герої, віддали своє життя за нас”.

Аби зупинити будівництво, місцеві жителі зібралися біля стели. На обговорення до них прийшов міський голова Володимир Тірон.

“Ми з вами разом вирішили, що ми алею слави загиблих героїв розмістимо в сквері там. Але це після того, як завершиться війна. Тобто ви прийняли рішення, що це тимчасово, так ми домовилися”, – звернувся міський голова до присутніх.

У 2013 році, за словами Володимира Тірона, ділянку площею 60 квадратних метрів, де нині викопана траншея, рішенням міськради передали в оренду на 49 років депутату Ігорю Кивгилу. Цього року він передав ділянку в суборенду місцевому підприємцю Ігорю Кривенку. Втім, кому і для чого була призначена ділянка, каже міський голова, він не знав.

“Коли передавали землю в оренду, то в нього всі документи є, в порядку. Але тут розмістилася дошка Героїв і ці два об’єкти тепер не можуть бути по сусідству”.

Подальші будівельні роботи міський голова пообіцяв зупинити. Забудовник Ігор Кривенко також вийшов до людей. За словами пана Ігоря, будівництво він готовий зупинити, доки стелу Пам’яті не перенесуть в інше місце.

“Я його прибираю, оце розрівнюю назад. Залишаю, як до цього було. Я взяв ділянку і почав будувати по тому проєктові. Там мав бути магазин і зупинка. Але я не хотів будувати магазин, я брав ділянку для кав’ярні. Якщо перебереться ця стела, фотографії хлопців, можливо я тоді почну будівництво”.