3.2 C
Kyiv
Четвер, 19 Грудня, 2024

Міни «Відьма», пастка й та, яка спрацює без наїзду на неї: чим заміновані землі Сумщини
(sumypost.com)

Найпопулярніші

Попри щоденні обстріли все ще чимало мешканців прикордоння Сумщини не покидають домівки та продовжують жити серед замінованих полів та лісів. Все частіше у прифронтових громадах стаються нещасні випадки – страждають аграрії, люди на авто наїжджають на міни,  підлітки натрапляють на невідомі їм предмети та, ігноруючи правила безпеки, намагаються розібрати чи активувати боєприпас. 

У рамках проєкту «Безпечно з СП» розкажемо про найпоширеніші вибухонебезпечні предмети, якими заміновані землі Сумщини. Старший солдат, командир першого відділення керованого мінування Ігор «Хутнік» розповів нам, як працюють різні міни, на що вони реагують та яку шкоду можуть принести.

ОЗМ-72

ОЗМ-72 – це радянська розробка, міна кругового ураження, осколкова, неповного спорядження.  У ній – 660 грамів вибухової речовини. Одна із найнебезпечніших мін, також відома як «жаба» або «відьма». Якщо зачепити датчик цілі або активувати її в керованому варіанті з допомогою підривної станції, вона вистрибує на висоту 60-90 см і підривається основний бойовий заряд,  осколки розлітаються на 360 градусів. Мінують такою міною будь-які ділянки, наразі вони повсюди на межі розмежування, адже і у нас, і у ворога таких мін чимало на озброєнні.

ПОМ-2

Також часто можна знайти ПОМ-2 – радянська протипіхотна осколкова міна натяжної дії. Ворог може скидати їх як касетні боєприпаси, так само можуть розкидатися вручну із дронів.  Оосколки розлітаються до 10 метрів у чотири різні напрямки. Якщо задіти ногою шнурочок, це спровокує підрив самої міни і це дуже небезпечно. ПОМ-2  мінуються стежки. 

ПМН-2

ПМН-2 протипіхотна міна фугасна натискної дії. Маса заряду вибухової речовини 100 грамів. Якщо наступити на таку міну, внаслідок вибуху у людини буде травмована нижня частина ноги, зазвичай відбувається травматична ампутація ступні та опіки. Її можна знайти на землі, біля водойм.

 

МЛ-8 Міна-пастка

Використовує ворог і міни-пастки, які також називають міна-сюрприз. МЛ-8 була розроблена у 80-х роках. Міна детонує, коли з неї знімається навантаження.

Все, що важче за 300 грамів, можуть покласти під неї, і коли людина підійме цей предмет, це спровокує підрив. Зокрема їх встановлюють як пастку, наприклад, знизу під протипіхотною чи протитанковою міною і під час спроби видалення протитанкової міни з місця установки відбувається вибух міни-пастки.

ПОМЗ-2

Ще одна радянська міна – ПОМЗ-2.  Кілок встромлюється в землю, а потім зверху ставиться цей чавунний елемент, туди вставляється 75-грамова тротилова шашка, підривний елемент, датчик цілі на розтяжку.

Це майже те саме, що граната ф-1, але там, якщо ти чуєш хлопок, 3-4 секунди в тебе є, щоб або сховатися, або залягти, убезпечити якось себе. А якщо буде стояти така міна з підривником на розтяжці, хтось зачепить і вона одразу спрацює і часу в людини не буде зовсім.

M18А1

«Клеймор» або М-18А1 – це американська протипіхотна міна, такі нам постачають наші союзники. До цієї міни йде повний комплект – проводи з електродетонатором і машинка, яка її активує. Всередині пристрою є близько 700 готових забійних елементів у вигляді сталевих роликів і кульок діаметром по 5,5 мм. При вибуху міни утворюється пучок забійних елементів, що летять на відстань до 50 метрів.

ТМ-62

І, звичайно, чимало на українських полях встановлено протитанкових мін 1962 року ТМ-62. Всередині такої міни вибуховий матеріал та металеві осколки

При вибуху вона викидає гострі металеві осколки у всіх напрямках. 

Міна активується внаслідок тиску, удару або взаємодії з танком або іншою бойовою технікою, але були випадки спрацювання від меншої сили.

Різні касетні, протитанкові боєприпаси також можна знайти на землях Сумщини. ДРГ заходять і залишають різні ВНП, це може бути просто фугасна міна, на яку треба обов’язково наїхати, або ж міни з елементом змінення електромагнітного поля. Тобто машина проїжджає поряд, міна реагує на велику кількість металу і стається вибух. 

«Небезпечно чіпати усілякі різні міни, вибухові пристрої, СВП, тому що ніхто не знає, коли вона здетонує. На роботу деяких боєприпасів впливають навіть погодні умови. Будь-які боєприпаси, які не вибухнули відразу, можуть бути небезпечними. Їхнє пересування або рух з ними робити небезпечно, це може спровокувати підрив. Якщо побачили вибухонебезпечний предмет, по можливості огородіть ту ділянку і викликайте спеціальні служби, щоб фахівці вже точно подивилися, чи небезпечний той предмет та за потреби знешкодили», наголосив Ігор.

Матеріал виготовлено за підтримки ГО “Інститут масової інформації” в рамках проєкту міжнародної організації Internews Network

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

The Sumy Post

Цікаве

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини