2.1 C
Kyiv
Четвер, 19 Грудня, 2024

У Запорізькому обласному краєзнавчому музеї відкрили виставку Духовна міць народу – День хрещення Київської Русі, День Української Державності
(zprz.city)

Найпопулярніші


В Запорізькому обласному краєзнавчому музеї відкрилась виставка про церковну та світську історію України «Духовна міць народу»

Виставка «Духовна міць народу» відкрилася у Запорізькому обласному краєзнавчому музеї до Дня хрещення Київської Русі – саме 15 липня наша країна втретє відзначатиме День Української Державності. Про нову експозицію розповіли на сторінці музею у фейсбуці.

Читайте також: Як комплекс “Запорозька Січ” працює під час повномасштабної війни – фоторепортаж


На виставці представлені близько 150 експонатів з церковної та світської історії України. Це предмети різних періодів з колекції музею, які розповідають про духовний світ народу України.

Зокрема, виставлені понад 40 ікон із колекції краєзнавчого музею XVII – початку XX століття, на яких зображені Свята Трійця, Образи Пресвятої Богородиці, Покров Пресвятої Богородиці та інші.

“Ми не часто їх виставляємо, але до Дня хрещення Київської Русі хочемо детальніше розповісти про духовність українського народу та її символи”, – повідомила заступниця директора краєзнавчого музею Вікторія Водоп’ян.

У музеї вважають, що обов’язково привернуть увагу відвідувачів ікони «Спас Нерукотворний», а також з зображеннями сцен Різдва Христового, Хрещення Господня, Стрітення Господня.

На інших іконах зображені святі, яких шанує Православна церква України – Іоанн Златоуст, Свята Параскева, Святі Василь Великий, Григорій Богослов, Святий Миколай, Свята Княгиня Ольга та інші

Більшість ікон виконана в традиційному стилі, в деяких зустрічаються зображення з елементами українського народного живопису.

Зацікавлять гостей музею різьблені сцени біблійної міфології на перламутрових мушлях, литі ікони й хрести XVI – XIX століття, церковні речі, що використовуються для проведення обрядів.

Для сприйняття та осмислення величі української культури, головним підґрунтям якої є наука, література, музика, мистецтво, на виставці представлені інші чисельні експонати. Це книги авторів – очевидців різних часів української історії: «Кобзар» Тараса Шевченка, виданий у 1840 року (тобто, першого року видання), Василя Стуса «Вибране» та «Маруся Чурай» нашої сучасниці Ліни Костенко.

Відвідувачі зможуть побачити народну картину «Козак Мамай», живописне полотно 2012 року «Слава війську козацькому» запорізької художниці Галини Сапегіної, скульптурну композицію «Тарас Шевченко» роботи Владлена Дубініна, рушник 1915 року з українською вишивкою – генетичним кодом нації, український народний музичний інструмент – бандуру тощо.

Ми писали. що пам’ятника Тарасу Шевченка Владлена Дубініна, макет якого 2013 року представлений на виставці, мав стояти у сквері Театральному, але не склалось. Макет подарували краєзнавчому музею на збереження.

Читайте також: На Хортиці вперше під час повномасштабної війни відкрили нову виставку – фото

«Державними символами України є Державний Прапор України, Державний Герб України й Державний Гімн України». Про це, як нагадують у краєзнавчому музеї, говорить стаття 20 Конституції. Про цю символіку також йдеться на виставці.

Приходьте у краєзнавчий музей

Виставка «Духовна міць народу» працюватиме у Запорізькому обласному краєзнавчому музеї два місяці.

Краєзнавчий музей (вул. Троїцька, 29, зупинка “Театр імені Магара”) працює по четвергах, п’ятницях та суботах з 9.00 до 15.00. Каса припиняє роботу за годину до закриття.

Відкриті фотовиставка “Це мій дім” Катерини Клочко (Запоріжжя), виставки “Маскувальний АРТ” від волонтерської організації “Під парасолькою”виставки до 10-ї річниці героїчного спротиву українців “Війна за Незалежність”, “Майдан – початок Незалежності”, експозиції у залах відділу природи, “Розвиток краю кінця ХІХ – початку XX ст.”, “Меблі кінця ХІХ – початку XX ст.”, “Дніпрогес – підкорення стихії” та виставка, присвячена історії менонітів нашого краю.

Читайте також: Вчився на інженера, але потягнуло у бік культури – у Запоріжжі відкрилась виставка плакатів воєнного часу Івана Волянського

Вхідний квиток – 25 грн. Безкоштовний вхід для військових, ВПО, інвалідів, дітей дошкільного віку.


Телефон для довідок 066-322-08-38.

Ми писали, що художники показали своє відчуття прифронтового Запоріжжя – фото.

Фото зі сторінок у фейсбуці ЗОДА, Запорізького обласного краєзнавчого музею


ZPRZ.CITY

Цікаве

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини