1.5 C
Kyiv
Четвер, 19 Грудня, 2024

Як підготуватися до подорожі за кордон на власному авто
(kremen.today)

Найпопулярніші

Якщо ви плануєте відпочивати за кордоном і при цьому поїхати туди на власному авто, вам обов’язково знадобиться страховий поліс «Зелена карта». Враховуючи воєнний стан в нашій країні, його наявність можуть і не перевірити на кордоні, але це не означає, що на ньому треба заощаджувати. Річ у тому, що в деяких європейських країнах відсутність цієї страховки карається серйозними штрафами розміром у декілька десятків тисяч доларів. Детально про те, що таке «Зелена карта», чому вона потрібна, як працює, і розкажемо в нашому матеріалі.

Коротко та просто про «Зелену карту»

Цей поліс діє на території 46 країн. Україна приєдналася до цієї системи ще в 1997 р. Це аналог нашого ОСЦПВ, який так само страхує цивільно-правову відповідальність водія в разі ДТП, тільки діє він виключно за кордоном. Зелена карта на машину гарантує, що постраждалі в аварії, яка сталася з вини власника поліса, отримають компенсацію, що їм належить. А сам винуватець, як і у випадку з ОСЦПВ, ремонтуватиме свою машину власним коштом. Звісно, якщо він не має страховки КАСКО.

Але повернемося до «Зеленої карти». Придбати її можна у страхових компаніях, що є членами Моторного (транспортного) страхового бюро України (МТСБУ), яке виступає гарантом того, що компенсації будуть виплачені. Розмір останніх залежатиме від законодавства країни, де трапилася ДТП. Треба розуміти, що суми страхових виплат у країнах Європи набагато вищі від наших і складають сотні тисяч євро.

Від чого залежить ціна автостраховки для подорожі за кордон

Вартість «Зеленої карти» в усіх компаніях буде приблизно однаковою й залежатиме від двох головних критеріїв: типу ТЗ та терміну, протягом якого ця страховка діятиме. Мінімальний термін, на який її можна оформити, — 15 днів. Якщо планується часто їздити за кордон, краще одразу придбати страховку на тривалий термін, щоб потім її постійно не переоформлювати.

Як придбати «Зелену карту»

Найзручніший спосіб придбання — це купівля через інтернет. Цей спосіб економить багато часу: не треба їхати до офісу, чекати в черзі. Наприклад, страхова компанія VUSO робить усе можливе, аби придбання «Зеленої карти» в інтернеті було зручним і комфортним для клієнтів. Для цього на сайті є розділ з онлайн-помічником, де крок за кроком можна відповісти на запитання про себе, своє авто та придбати поліс.

Так, для оформлення «Зеленої карти» в цій компанії буде достатньо лічених хвилин. Для цього варто зайти на її сайт, вибрати закладку «Страхові продукти», потім — «Автомобіль». Далі з запропонованих видів автострахування треба вибрати «Зелену карту» і натиснути «Оформити».

Онлайн-помічник запропонує ввести дані про своє авто, країну, куди планується поїздка, термін перебування за кордоном тощо. Після оплати за допомогою банківської карти на електронну адресу, яку ви вказали, прийде страховий поліс у цифровому форматі. Його треба зберегти в смартфоні або іншому гаджеті. Ця страховка має точно таку ж юридичну силу, що й паперовий варіант. Але все ж таки поліс краще роздрукувати, щоб у прикордонників і представників патрульних служб в інших країнах не виникало ніяких зайвих питань.


Кременчук Today

Цікаве

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини