Китай не шукає «тимчасових рішень», а працює на «стале і стратегічне» розв’язання проблеми війни, розпочатої РФ проти України, заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба за результатами переговорів зі своїм китайським колегою Ван Ї у Гуанчжоу. Про це він сказав в інтерв’ю ТСН.
Кулеба зауважив, що були різні інсинуації, чи підтримує Китай територіальну цілісність України. За його словами, від міністра закордонних справ КНР дуже «чітко і неодноразово» прозвучало, що позиція щодо підтримки суверенітету і територіальної цілісності України є непорушною для Китаю.
«Я говорив про важливість саме справедливого миру, а не будь-якого миру. І мій китайський колега сам додав, що – справедливого і тривалого. Це дуже важливо, тому що зазвичай сами ми постійно говоримо, що мир має бути стійкий – тривалий і справедливий. Це важливо, ми отримали чіткий сигнал, що Китай не шукає якихось тимчасових рішень, тимчасових припинень вогню, а він працює на стале, стратегічне вирішення проблеми війни, розв’язаної Росією проти України. І це теж дуже позитивний сигнал», – розповів він.
Кулеба додав, що також проговорювалися «деякі речі», про які ще не настав час публічно говорити.
23–25 липня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба перебував з візитом до Китаю на запрошення міністра закордонних справ КНР Ван Ї.
Після доповіді міністра закордонних справ Дмитра Кулеби щодо результатів його візиту до Китаю президент України Володимир Зеленський заявив про підтвердження від Пекіна, що він не постачатиме зброї РФ.
Читайте також: «У центрі уваги одне питання – мир в Україні». Кулеба прибув із візитом до Китаю
Цього місяця лідери НАТО у спільній декларації заявили, що Китай є «вирішальним чинником» війни Росії проти України, оскільки «безмежне» партнерство Пекіна й Москви і його «широкомасштабна підтримка оборонно-промислової бази Росії» дозволяють Москві вести війну.
За даними західних ЗМІ, за час війни в Україні Китай став для Росії основним постачальником товарів, необхідних для різних озброєнь, у тому числі ракет. Наприклад, Financial Times писала, що в 2023 році 90% чипів, імпортованих Росією, надходили з Китаю і використовувалися у виробництві ракет, танків і літаків. В останньому кварталі минулого року також із Китаю було імпортовано 70% верстатів, які, ймовірно, використовувалися у виробництві балістичних ракет.
Влада Китаю заявляє, що не надає зброю жодній зі сторін російсько-українського конфлікту, який називає «українською кризою». Пекін критикують за відмову засудити Москву через її повномасштабне вторгнення в лютому 2022 року і за зв’язки з РФ.