Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук переконаний у необхідності створення в Україні інституту відкликання народного депутата.
Таку думку він висловив в інтерв’ю виданню «Українські новини», передає Укрінформ.
«Я думаю, що в контексті народовладдя ми повинні думати і про інститут відкликання народного депутата. Про те, як народ, який обрав депутата, має можливість відкликати його назад», – зазначив спікер.
За його словами, нині ведуться активні дискусії про імперативний мандат, питання якого актуалізується, коли буде обиратися наступний парламент за правилами голосування за списками.
«Якщо депутат приходить разом з партією, а потім починає вести якусь свою політику за зрозумілих чи незрозумілих питань, то безперечно партія, яка привела цього депутата, має право впливати на нього», – пояснив Голова ВР.
Водночас, на його думку, імперативний мандат має як плюси, так і мінуси.
«З одного боку, не хочеться перетворити це в акціонерне товариство, де просто може сидіти людина з 40% голосів і “придушувати” депутатську ініціативу. З іншого боку, партійне структурування суспільства також є дуже важливим для майбутніх процесів», – зауважив Стефанчук.
Як повідомляв Укрінформ, впродовж двох років процедура імперативного мандату застосовувалася до 24 депутатів із партії “Слуга народу”.
Імперативний мандат — правило, згідно з яким депутат представницького органу влади зв’язаний наказами виборців і впродовж усієї діяльності відповідальний перед ними. Імперативний мандат дає можливість партії відкликати депутата, якщо він не відповідає партійній політиці чи вчинив інше порушення.