Дорослий варан може бути 3 метри завдовжки
Вчені постійно з’ясовують нові вражаючі факти навіть про давно відомі місця та тварин. Гострі як бритва зуби, які постійно оновлюються, та ще й вкриті залізом — така реальність життя варанів, більш знаних як драконів Комодо.
Дослідження вперше виявило наявність заліза в емалі рептилій. Схоже захисне покриття є на зубах у бобрів — воно допомагає їм рубати деревину та будувати дамби. У рептилій воно потрібно виключно для споживання м’яса.
Така еволюційна адаптація може бути більш поширена, ніж вважалася раніше, розмірковують вчені. Відкриття було зроблене випадково — його автор вивчав зуби варана, щоб зрозуміти як вони пристосовані для шматування здобичі, коли раптом звернув на увагу на жовто-коричневу лінію навколо зазубрених країв зубів. Побачивши однаковий слід на кількох зубах, він вирішив дослідити емаль і знайшов там залізо.
Таку саму речовину знайшли в зубах і інших тварин, наприклад саламандр, кількох видів риб та власне бобрів. Саме через залізо їхні передні зуби оранжевого або майже червоного кольору.
Залізо у емалі може пояснити, чому зуби варанів не сточуються. Якщо залізний зуб випаде — варани вирощують новий під ясними. Дослідження виявили схожу еволюційну принаду і в скам’янілостях, наприклад залізо знайшли в зубах крокодилів та інших м’ясоїдних ящірок такого ж роду як і комодський варан, щоправда, у меншій кількості.
Раніше “Телеграф” розповідав про зміни клімату. В липні 2024 року зафіксований найспекотніший день за весь час спостережень.