-0.7 C
Kyiv
Четвер, 19 Грудня, 2024

Викладачі Сумського НАУ пройшли навчання в Португалії
(sumypost.com)

Найпопулярніші

Науково-педагогічні працівники факультету ветеринарної медицини д.вет.н., професор кафедри ветсанекспертизи, мікробіології, зоогігієни та безпеки і якості продуктів тваринництва Людмила НАГОРНА, к.вет.н., доцент кафедри внутрішніх хвороб, фармації та біохімії Римма ДОЛБАНОСОВА, доктор філософії з ветеринарної медицини/провідний фахівець з управління проєктами відділу міжнародних зв’язків Євгенія ДУДНИК та доктор філософії з ветеринарної медицини, старший викладач кафедри вірусології, патанатомії та хвороб птиці Дмитро КІСІЛЬ в рамках проєкту Erasmus + проходили стажування на базі Інституту біомедичних наук Абеля Салазара, що є структурною одиницею Universidade do Porto, Португалія.

Основною метою стажування було підвищення кваліфікації викладачів завдяки ознайомленню з сучасними методиками та технологіями в галузі Ветеринарії. Також відбулася низка зустрічей із представниками Офісу міжнародних зв’язків Університету Порто, де обговорювали перспективи подальшої науково-педагогічної співпраці та налагодження програм студентської мобільності, що в майбутньому дозволить студентам факультету ветеринарної медицини отримати цінний міжнародний досвід та розширити спектр власних компетентностей, здобутих впродовж навчання.

Кожен з учасників проєкту проходив стажування в умовах спеціалізованих наукових лабораторій та відділів з урахуванням індивідуальних наукових напрямків діяльності, що дало змогу поглибити практичні навички науковців.

Людмила НАГОРНА та Римма ДОЛБАНОСОВА мали можливість ознайомитись з роботою лабораторій газової хроматографії та рідинної хромато-мас-спектрометрії. Вказані лабораторії фармацевтичного факультету університету Порту (FFUP) займаються встановленням чистоти та підтвердженням молекулярної маси і структури синтезованих біологічно активних речовин з метою розробки нових лікарських засобів, а також досліджують процеси адсорбції, розподілу, метаболізму та екскреції лікарських речовин. Викладачі мали змогу опанувати методики дослідження зразків окремих органічних субстратів, досліджуючи їх компонентний склад та наявність різних сторонніх компонентів та біологічних речовин.

Дмитро КІСІЛЬ частину стажування проходив у лабораторії патогістологічної діагностики, де приймав участь у процесі діагностування різного типу пухлин та інших патологічних процесів у тканинах органів. Процес підготовки дослідних матеріалів, до якого був залучений викладач, включав відбір та реєстрацію дослідного матеріалу, фіксацію та дегідратацію в автоматизованому фіксаторі, заливання парафіном, нарізання мікропрепарату за допомогою мікротому та фарбування препаратів згідно зазначених протоколів. Виготовлені препарати були отримані для подальшої підготовки здобувачів на факультеті ветеринарної медицини Сумського НАУ.

Євгенія ДУДНИК мала змогу вдруге пройти стажування в умовах ПЛР-лабораторії, оскільки вперше це було під час навчання в аспірантурі Сумського НАУ. Науковиця продовжила співпрацю з питань дослідження матеріалу від тварин на наявність ДНК/РНК збудників інфекційних хвороб, аналізуючи результати секвенування минулорічних зразків та працюючи із новими. Особливий акцент робився на роботі з автоматичною системою виділення нуклеїнових кислот та процесі підбору праймерів.

Окрім лабораторної частини, стажування працівників СНАУ включало роботу в клініках дрібних та сільськогосподарських тварин, які укомплектовані сучасним діагностичним обладнанням та є джерелом безцінного практичного досвіду для майбутніх ветеринарних лікарів. Втім, навіть на цьому етапі стажування не перестало дивувати своєю насиченістю, даючи нашим спеціалістам можливість відвідати процедуру захисту магістерської дипломної роботи одним із студентів Universidade do Porto. Вони відмітили фундаментальність проведених досліджень й дружню атмосферу серед спостерігачів, науково-педагогічних працівників та всієї родини студента, яка теж була присутня в аудиторії.

Варто також зазначити, що це далеко не перший досвід навчання у Португалії наших співробітників та студентів. Про минулий експіріенс читайте за посиланнями – https://snau.edu.ua/aspirantki-snau-projshli-stazhuvannya-v-portugali%D1%97/ та https://snau.edu.ua/predstavniki-snau-uchasniki-treto%d1%97-zustrichi-proyektu-afishe/

Міжнародне стажування є унікальною можливістю отримати теоретичні та практичні знання, підвищити рівень володіння іноземною мовою та налагодити зв’язки у науковому середовищі для подальшої співпраці. І в свою чергу СНАУ завжди підтримує студентів та викладачів, які прагнуть до наукового зростання та готові показати світові потенціал нашого університету.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

The Sumy Post

Цікаве

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини