За два місяці кіберполіція Полтавської області зафіксувала 300 випадків зламу акаунтів у Telegram. Проте це лише невелика частина від усіх постраждалих, пише видання “Полтавщина”.
Соцмережами ширяться скарги користувачів на злами Telegram-акаунтів. За новою шахрайською схемою, від одного з контактів користувача надходить повідомлення з проханням проголосувати за дівчинку, яка нібито бере участь у конкурсі танців чи малюнків і є донькою або онукою друзів.
Після переходу за посиланням відбувається автоматичний злам акаунту користувача, який вирішив проголосувати. Далі власник втрачає до нього доступ, а з самого акаунту шахраї починають розсилати за контактною книгою прохання переказати кошти.
Представник кіберполіції Полтавської області Ростислав розповів:
— За два місяці літа близько трьохсот осіб на території області звернулися до поліції, повідомивши, що у них зламали акаунт у Telegram. Загальна кількість постраждалих значно більша, просто не всі вони звертаються до поліції.
Політика Telegram така, що вони не йдуть на співпрацю з правоохоронними органами. Якщо помітять аномальну активність, не будуть розбиратися, ваш акаунт це чи ні — просто його видалять. Інколи, якщо добре прокомунікувати з підтримкою соціальної мережі, можна довести, що дійсно ви користувалися цим акаунтом, і вони відновлять до нього доступ.
Щоб попередити злом свого акаунту, потрібно використовувати двофакторну автентифікацію.