У Черкасах мешканці трьох багатоповерхових будинків по вулиці Різдвяній, 57, 57/1 і 57/2 залишилися без контейнерного майданчика в дворі. Тепер жителі не мають куди викидати сміття. Люди жаліються, що стали заручниками незаконних забудов.
Сміттєві контейнери в дворі демонтували кілька днів тому через скарги власників приватних домоволодінь.
– У нас тут сміттєві баки стояли давно, ще як будинки здали в експлуатацію. Поки не з’явилися нові “хазяїни життя”. Тут прокурор побудувався, там – азербайджанець, далі – розташоване кафе. А на цьому місці проходить теплотраса, яка обслуговує 5 будинків. Тут не повинно взагалі нічого бути, – розповідає житель будинку №57 Іван Шудуря.
У мешканців багатоквартирних будинків також виникають сумніви щодо законності будівництва тут приватних домоволодінь.
– Від теплотраси за 6 метрів не можна будуватися. Але з’явилися нові власники, які викупили територію і побудувалися взагалі по “червоній лінії”. Також один із наших сусідів зробив виїзд до нас у двір, хоч у нього адреса на бульварі Шевченка і тут його не повинно бути. Тепер власники приватних будинків написали запити, що поблизу їхніх будівель не дотримуються санітарні норми, тому сміттєві баки демонтували. А хто давав дозвіл на будівництво, якщо тут вже був контейнерний майданчик і якщо не дотримуються санітарні норми? Тепер у міській раді хочуть, щоб ми поставили ці смітники на дитячому майданчику або посеред двору. Бо більше немає куди їх поставити, – каже голова ОСББ Павло Анатолійович.
Сурадін – власник одного з приватних будинків, через який виник скандал, говорить, що потерпав від розташованих поблизу його двору сміттєвих контейнерів.
– Є санітарні норми. Через ці сміттєві баки у мене в дворі бігали миші, щурі. А зараз же епідемії ходять. Міська рада ще п’ять років тому прийняла рішення перенести ці баки, але ніхто цього не робив. А тепер на мене нападають жителі багатоповерхівок, принижують. Обливали мені приватну територію й машину фекаліями, колеса викручували, у вихлопну трубу землі напхали… Нехай влада вирішує це питання, цивілізовано, – говорить чоловік.
Зараз, коли контейнерний майданчик зрізали, сміття залишають просто на землі, адже викинути його більше немає куди.
– Місцеве кафе, яке розташоване поруч з нашим будинком, поставило сміттєвий контейнер на територію, де проходить теплотраса. Цього ніхто з влади не бачить. Вечорами там голосно грає музика, поки в нас війна в країні триває. Смажать шашлики, взимку топлять дровами і всіляким сміттям, а це все димить у наш двір. Наші сміттєві контейнери зрізали моментально, але поставити хоча б тимчасово, щоб людям було куди сміття викинути, зараз ніхто не може. Власник одного з приватних будинків відкрито мені сказав: “у меня есть деньги, я вас задавлю”. Також ображав нас, називав “хохлами”, казав, що українці “погана нація”, а Україна – “погана країна”, – жаліється Іван Шудуря.
Мешканці будинків по Різдвяній вирішили писати листи до різних структур та міської ради, аби врешті закрити питання зі сміттєвими баками.
– Насправді ситуація досить патова. Людям немає куди носити сміття. Потрібно спочатку з’ясувати, чи законно побудувалися ці приватні домоволодіння, чи законно вони зробили виїзди зі своїх дворів там, де розташована теплотраса, забетонували їх та поставили там паркани. Тільки потім вже приймати рішення, чи законно стоїть той сміттєвий майданчик, чи дотримані санітарні норми. Зараз поки невідомо, що робити людям. Ми будемо звертатися і в ДАБІ (Державну архітектурно-будівельну інспекцію України), й до департаменту архітектури щодо законності цих забудов, також звернемося до муніципальної інспекції, далі – до департаменту ЖКК, Черкаської служби чистоти, щоб визначити наступне законне місце, яке відповідатиме нормам, щоб люди мали змогу нормально виносити сміття, – говорить депутат міської ради Олексій Мельник.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram