5.4 C
Kyiv
П’ятниця, 20 Грудня, 2024

Супергерої: у Черкаському онкоцентрі після тривалого лікування виписали двох маленьких пацієнтів | Про Все
(provce.ck.ua)

Найпопулярніші

У блоці дитячої онкології та гематології Черкаського онкоцентру – невелике свято. Тут виписали двох маленьких пацієнтів, хлопчиків Миколу та Павла. Хоча їм обом по 4 роки, та за своє життя вони вже встигли поборотися з тяжкою недугою. І основний, найскладнійший, етап лікування на сьогодні позаду. Так зазначає завідувачка блоку Оксана Глухарева, інформує Нова Доба.

Для хлопців влаштували справжнє свято, із кульками, хлопавками, подарунками від благодійників із БФ «Щасливий малюк». Маленькі пацієнти ж лишили свої долоньки на так званій «скелі переможців» та гучно били у дзвінок. Далі лікування вони продовжать уже амбулаторно, але під наглядом лікарів.

Тамара та Сергій Швець, батьки 4-річного Миколи, про хворобу сина дізналися торік.

− У листопаді ми приїхали до онкоцентру, здали аналізи, на жаль, недуга підтвердилася й ми розпочали лікування. Тепер, після виписки, будемо приїжджати лише на аналізи та обстеження, − розповідає пані Тамара.

Зараз Миколка почуває себе добре завдяки медикам.

− Лікування було тривале, складне, але ми це все витримали. Я щодня приїжджав сюди, привозив усе необхідне. Цей період лікування був надто складним, − розповідає батько хлопчика. − Лікарі тут дуже хороші, Коля вже називає палату домом. Не віриться, що найскладніше позаду, головне зараз слідкувати за станом здоров’я дитини й вчасно приходити на обстеження.

За словами Оксани Глухаревої, сьогодні Микола й Павло завершили етап лікарняного лікування, але це ще не перемога.

− Ми продовжуємо нашу традицію, яку розпочали майже рік тому, урочисто виписуємо наших пацієнтів. Вони сьогодні – Супергерої, адже мужньо боролися й продовжують боротися із недугом. Та ще раз доводять, що рак – це не вирок, − зазначає лікарка. − Звісно, це ще не остаточна перемога, але найтяжчий етап уже минув. Під час амбулаторного лікування пацієнти прийматимуть хіміотерапевтичні препарати, здаватимуть аналізи, приходитимуть на обстеження, спостерігаються протягом п’яти років. І якщо цей етап минає добре, хвороба про себе не нагадує, лише тоді ми можемо говорити про перемогу над раком.

Наталія та Павло Антоненки, батьки маленького Павлика, до Черкаського онкоцентру приїхали на лікування восени торік.

− Дитина ходила в садочок, часто хворіла, а потім потрапили в обласну лікарню із пневмонією. Лікарі сказали, що погані аналізи, тож направили в Черкаський онкоцентр. Відтоді ми лікуємося тут, − розповідає мама. – Звісно лікування було складним, але завдяки лікарям усе минуло добре. Зараз Павлик себе почуває набагато краще.