Керівник Офісу Президента Андрій Єрмак закликав представників місцевої влади активніше співпрацювати з міжнародними партнерами.
Про це він заявив у Кропивницькому під час засідання Конгресу місцевих та регіональних рад при Президентові, передає кореспондент Укрінформу.
«Кожна область і кожне місто має працювати на зміцнення міжнародних зв’язків. Нам потрібні не просто підписані документи, а відчутні результати партнерства – технічна допомога, спільні проєкти, залучені кошти, розвиток і впровадження політик на місцях. Я закликаю вас бути активними і ініціативними. Шукайте можливості для залучення довгострокових іноземних інвестицій. Шукайте, попри війну», – закликав Єрмак.
Він зазначив, що Президент і його команда докладають максимуму зусиль для збільшення міжнародної підтримки.
«Я радий констатувати, що така ж робота ведеться і на місцях. Наші області і громади встановлюють партнерські відносини по всьому світу», – зауважив очільник ОП.
Зокрема, він нагадав, що Київщина співпрацює з американськими штатами Вашингтон і Юта та з французьким регіоном Іль-де-Франс. З ним також співпрацює Чернігівщина, а ще – з німецькою федеральною землею Мекленбург-Передня Померанія. Є домовленість щодо співпраці з американським штатом Міннесота та британським графством Кент. У Сумщини та Харківщини є конкретні результати співпраці з регіонами Німеччини, Франції, Сполучених Штатів тощо.
«Ще ряд областей або вже досягли подібних домовленостей, або у процесі», – зазначив Єрмак.
За його словами, на рівні міст укладено 31 угоду про побратимство і встановлено партнерство чи співпрацю за окремими галузевими питаннями з 36 містами США. «З цих побратимств і партнерств між містами 26 (угод – ред.) було укладено після початку повномасштабної війни. Але цього недостатньо. Потрібно кардинально наростити ці зусилля», – підкреслив керівник ОП.
Своєю чергою віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина наголосила на необхідності посилення роботи щодо європейської інтеграції.
«Уряд ухвалив рішення про запровадження посад заступників голів обласних військових адміністрацій, адміністрацій міст Києва і Севастополя з питань європейської інтеграції. Ми також визначили конкретні посадові обов’язки таких осіб,.. показники ефективності їх роботи», – сказала вона.
Віцепремʼєр-міністр пояснила, що ці заступники голів будуть займатися питанням євроінтеграції і міжнародної технічної допомоги в межах внутрішньої політики, а не дипломатичної роботи. «Це не представницькі функції. Це конкретний менеджмент, конкретне управління коштами, ресурсами і пріоритетами», – наголосила вона.
За словами Стефанішиної, уряд очікує пропозиції щодо кандидатур на ці посади.
Посол Євросоюзу в Україні Катаріна Матернова вітає появу на місцевому рівні відповідальних за євроінтеграцію, зауваживши, що «євроінтеграція має рухатися не тільки згори, а й знизу». За її словами, європейські партнери планують і далі підтримувати ці зусилля.
«Ми створимо такий інституційний інструмент, щоб і Премʼєр-міністр, і Рада могли отримати підтримку з питань євроінтеграції. Основним організатором буде Литва, інші країни ЄС теж будуть брати в цьому участь», – сказала дипломат.
Як повідомляв Укрінформ, 25 червня розпочалися офіційні переговори про вступ України до Євросоюзу.