2.1 C
Kyiv
Середа, 18 Грудня, 2024

Виставка картин дружин і мам загиблих захисників. ФОТО
(1.zt.ua)

Найпопулярніші

У Домі української культури 29 серпня відкрилася виставка картин, які створили дружини та матері полеглих Героїв з Житомирщини.

Познайомитися ближче із цими роботами житомиряни та гості міста зможуть до 6 вересня.

Арттерапевтичний проєкт “ЖИВА” в Житомирі

Експозиція Всеукраїнського проєкту «ЖИВА. Справжні історії кохання» у Житомирі представлена 15 полотнами, де зображено затишок, мир, спокій, природу, квіти, птахів, оселі, море, відпочинок та багато іншого, що асоціюється з найріднішими людьми, яких у них забрала війна.

Усі картини були створені рідними загиблих захисників влітку цього року. Вони відвідували заняття у двох групах двічі на тиждень – ділилися історіями та емоціями, співпереживали і малювали. Для більшості такий досвід малювання став дебютним.

Загалом «ЖИВА. Справжні історії кохання» – це благодійний арттерапевтичний проєкт, метою якого є психологічна та соціальна реабілітація дружин і мам загиблих Героїв.

В Україні його реалізовувати почали в січні 2023 року і з того часу ініціативу підхопили у багатьох містах, а учасницями стали більше 250 жінок у Києві, Львові, Дніпрі, Івано-Франківську, Кропивницькому, Нововолинську, Ковелі, Луцьку, Вінниці, Полтаві, Звягелі, Гайвороні, Ужгороді, Кривому Розі, Рівному, Володимирі і інших містах і містечках країни.

Проєкт – безоплатний, його впроваджує Благодійний фонд «Сучасна Україна» при підтримці партнерів та координаторів на місцях.

Організатори проєкту в Житомирі

Зокрема, у Житомирі організаторкою проєкту «ЖИВА. Справжні історії кохання» стала Оксана Антоневська, яка також на фронті втратила свого Героя, а художниця, викладачка, голова ГО «Арт-простір СОНЯХ» Яна Сіхневич допомагала дружинам і мамам воїнів втілювати творчі задуми.

Вони наголошують, що в цьому арт-терапевтичному проекті використовується метод корекції емоційного стану через активний підхід до творчості, візуалізацію почуттів. Він дозволяє кожній учасниці розділити важкіпереживання своєї втрати з співчуваючим колом, перенести свої думки, мрії і почуття на полотно. Це зменшує деструктивні процеси всередині. Ще однією важливою метою проекту є нетворкінг учасниць  – залучення їх до нового кола спілкування, створення творчої атмосфери, безпечного мистецького середовища, в якому відбувається відновлення та психологічна реабілітація жінок, які переживають болісну втрату близьких.

Юлія Демусь

1.zt.ua

Цікаве

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини