2.1 C
Kyiv
Середа, 18 Грудня, 2024

В Ізраїлі розпочалися протести через вбивство шести заручників у Газі
(www.radiosvoboda.org)

Найпопулярніші

Після виявлення тіл шести заручників у Секторі Гази у Ізраїлі в неділю вночі відбувся великий протест з вимогою від премʼєр-міністра Беньяміна Нетаньягу активніших дій для звільнення решти заручників.

Як пише видання Associated Press, це була наймасовіша подібна демонстрація за 11 місяців війни.

Найбільша профспілка Ізраїлю Гістадрут оголосила загальний протест на понеділок 2 вересня, заявивши про закриття головного аеропорту «Бен Гуріон».

Голова профспілкової федерації Арнон Бар-Давид наголосив, що укладання угоди з «Хамас» (визнане терористичним у ЄС та США) важливіше за все інше, і закликав уряд до швидких дій.

Ізраїльські військові 1 вересня повідомили, що знайшли в Секторі Гази тіла шести заручників, викрадених 7 жовтня 2023 року. Це Еден Єрушальмі, Орі Даніно, Кармель Гат, Герш Гольдберг-Полін, Альмог Сарусі та Олександр Лобанов. Останній, крім ізраїльського, мав і російське громадянство.

Пресслужба Армії оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) повідомила, що всі шестеро були вбиті нещодавно. Тіла виявлені в підземному тунелі на півдні Сектора Гази, неподалік від місця, звідки 27 серпня був звільнений заручник Каєд Фархан аль-Каді. Невідомо, чи було звільнення аль-Каді пов’язане з їхньою загибеллю.

Читайте також: «Хамас» й «Ісламський джихад» взяли на себе відповідальність за вибух у Тель-Авіві

З 251 заручника, захопленого під час нападу «Хамас» на Ізраїль 7 жовтня, 97 залишаються в полоні в Газі, у тому числі 33, за словами армії, мертві.

16 серпня переговори про припинення вогню в Газі були призупинені до наступного тижня. Сполучені Штати, Катар і Єгипет заявили, що Вашингтон представив нову пропозицію, яка ґрунтується на пунктах попередніх домовленостей, усуваючи розбіжності між сторонами таким чином, щоб уможливити швидку реалізацію угоди.

Тоді повідомлялося, що найближчими днями робочі групи продовжать технічну роботу над деталями імплементації.

Ізраїль і «Хамас»( угруповання визнання ЄС та США терористичним) обдумували пропозицію щодо припинення вогню, підтриману міжнародним співтовариством, більше ніж два місяці. За цей час непрямі переговори не просунулися по суті, а розбіжності залишаються.

Радіо Свобода

Цікаве

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини