Китай і Південна Африка заявили, що виступають за політичне вирішення конфлікту між РФ та Україною.
Про це йдеться у спільній заяві двох країн за підсумками зустрічі в Пекіні голови КНР Сі Цзіньпіна та президента ПАР Сиріла Рамафоси, передає власний кореспондент Укрінформу.
«Обидві сторони погодилися, що діалог із залученням усіх зацікавлених сторін та мирні переговори є єдиним можливим політичним способом знайти довгострокове рішення цієї кризи», – зазначається в документі.
У ньому зауважується, що Китай і ПАР «високо оцінюють роль один одного у врегулюванні російсько-українського конфлікту» та підтримують направлення Африканським Союзом миротворчої місії (у червні минулого року – ред.) і консенсусний документ Китаю та Бразилії із шести пунктів щодо політичного врегулювання української кризи, прийнятий у травні.
«Китай і Південна Африка закликають усі сторони дотримуватися трьох принципів деескалації ситуації і не допускати розширення лінії фронту, уникати ескалації бойових дій та утримуватися від кроків, що ведуть до посилення збройного протистояння», – ідеться у заяві.
Рамафоса прибув 2 вересня до Пекіна з державним візитом та для участі в триденному саміті Китай – Африка, що розпочнеться в середу. Сі Цзіньпін провів із ним переговори, за підсумками яких сторони оголосили про підвищення рівня співробітництва між Китаєм і ПАР до «всеосяжного стратегічного партнерства».
Зауважимо, у цій заяві чи не вперше вживається формулювання «російсько-український конфлікт» (Russia-Ukraine conflict), що вказує на Росію як сторону міжнародного збройного конфлікту, що триває, а не «українська криза», маніпулятивне висловлювання, яким у Китаї називають російську війну проти України, аби не називати РФ. У китайсько-бразильському «консенсусі з шести пунктів» немає жодної згадки про Росію, лише «українська криза».
Як повідомляв Укрінформ, МЗС Китаю у відповідь на чергові ядерні погрози російських можновладців нагадав Москві, що ядерну війну неможливо виграти, і закликав «усі сторони» виявляти стриманість для зменшення стратегічних ризиків.
Фото: flickr.com