-0.7 C
Kyiv
Середа, 18 Грудня, 2024

Голови розвідок Британії та США високо оцінили операцію України в Курській області
(www.radiosvoboda.org)

Найпопулярніші

Голови розвідувальних відомств Сполучених Штатів та Великої Британії – Центрального розвідувального управління (ЦРУ) та МІ-6 – назвали наступ українських військ у російській Курській області значним тактичним успіхом Києва, який продемонстрував слабкості російської армії та міг змусити жителів Росії переосмислити своє ставлення до війни з Україною. Керівники спецслужб США та Британії – близьких союзників – виступили у Лондоні на заході, організованому газетою Financial Times.

Операцію, під час якої українським військовим вдалося взяти під свій контроль значні території у прикордонних районах Росії, глава МІ-6 Річард Мур назвав «відважною та рішучою» та охарактеризував її як спробу «змінити хід гри» та «принести війну додому до звичайних росіян».

Очільник ЦРУ Вільям Бернс у принципі погодився з цими оцінками. Розвідувальні агенції зазначають, що такий спільний виступ – подія безпрецедентна.

Читайте також: Зеленський: Росія втратила на Курщині близько 6 тисяч військових

За спостереженнями Бернса, деякі люди в російській еліті після несподіваного українського наступу в Курській області «почали задаватися питаннями про те, куди все рухається». Хто саме мається на увазі, глава ЦРУ не уточнив. При цьому він наголосив, що наразі немає жодних свідчень того, що український наступ зміг якось похитнути позиції російського президента Володимира Путіна.

Як Муру, так і Бернсу, які оцінюють українську операцію як тактичний успіх, водночас важко дати прогноз щодо її довгострокових перспектив. Вони зазначили, що не знають, як довго Україна захоче і зможе утримувати зайняті території.

Агентство Bloomberg із посиланням на європейських чиновників у суботу пише, що на Заході зростають побоювання щодо того, чи зможе Україна закріпитися під Курськом. В останні тижні просування українських військ там практично зупинилося, точаться позиційні бої. Водночас Росія наступає на захід від Донецька.

Читайте також: Курськ може бути важливішим за Покровськ. Чому? Коментує Курт Волкер

Бернс також, не називаючи імен, сказав, що восени 2022 року за вказівкою президента США Джо Байдена зустрічався з неназваним російським представником і заявив йому про серйозні наслідки, які б мало ймовірне застосування Росією в Україні тактичної ядерної зброї. За словами глави ЦРУ, тоді він вважав, що є значний ризик російського ядерного удару. Як він оцінює такий ризик зараз, Бернс не сказав, але зазначив, що США прагнутимуть уникнути ескалації, але й не піддадуться на шантаж.

У суботу в Financial Times також була опублікована колонка, авторами якої стали глави ЦРУ та МІ-6. Значна частина тексту присвячена війні у Секторі Гази. Глави спецслужб закликали до якнайшвидшого припинення вогню, зазначивши, що для цього, зокрема, Ізраїль має піти на компроміси. У колонці також міститься заклик до країн Заходу продовжувати підтримку України. Згадується і «безрозсудна кампанія», яку, як стверджують Мур і Бернс, ведуть російські спецслужби на Заході. Крім іншого, вона включає спроби організовувати диверсії. Як зазначив Бернс, Росія при цьому використовує кримінальні кола.

Українські військові після початку 6 серпня наступальної операції в Курській області Росії дозовано подають інформацію про результати своїх дій. Захоплення важливого районного центру Суджа, яке сталося в один із перших днів операції, вдалося незалежно підтвердити лише через кілька днів після встановлення фактичного українського контролю над містом. Так само надходять повідомлення і про інші наслідки наступу в Курській області, зокрема, про руйнування мостів через річку Сейм, яке значно ускладнює логістику російських військ у Глушковському районі, який межує з Україною.

Радіо Свобода

Цікаве

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини