Український Оскарівський комітет обрав фільм, який претендуватиме на 97-му премію “Оскар” у категорії “Найкращий міжнародний повнометражний фільм”. Це іронічний детектив “Ля Палісіада” режисера Філіпа Сотниченка про українські 90-ті поза російськими наративами – перший фільм, який розповідає про смертну кару в Україні.
Журналістка Аліна Доротюк вважає вибір картини “дивним” через “післясмак радянщини”, але наголошує, що з погляду режисури, “Ля Палісіада” – сильний фільм. “Як на мене, дивний вибір. Враховуючи відчутний післясмак радщини опісля перегляду фільму. Хоча – це безперечно сильне з режисерської точки зору кіно. Тому – тішимося і вболіваємо за Україну”, – написала інтерв’юерка у себе в Телеграм.
Читайте також: Мстислав Чернов здробув перший “Оскар” для України: що відомо про режисера “20 днів у Маріуполі”.
Як повідомили у прес-службі, фільм обирали 14 членів Українського Оскарівського Комітету шляхом голосування. Серед претендентів на “Оскар-2025” були чотири фільми: “Будинок “Слово”. Нескінечний роман”, “Ми були рекрутами”, “Мирні люди” і “Ля Палісіада”.
“Члени Комітету детально розглянули подані фільми, дискусія була палкою і конструктивною. У результаті голосування претендентом обрано фільм “Ля Палісіада”. Бажаємо представнику успіху в оскарівських перегонах”, – сказав голова Комітету Дмитро Сухолиткий-Собчук.
Що відомо про фільм “Ля Палісіада”
Дія у фільмі відбувається у 1996 році, за 5 місяців до мораторію на смертну кару. У центрі сюжету опинилися двоє старих друзів, детектив міліції та судовий психіатр, які беруться розслідувати вбивство колеги. Крім цього, героїв поєднує давня закоханість у вдову загиблого. Занурені у заплутану справу і давно забуті спогади, вони створюють майбутнє, в якому мають жити їхні діти, успадкувавши нереалізовані прагнення батьків.
Кадр із фільму “Ля Палісіада”
Стрічка Філіпа Сотниченка має цілу низку престижних нагород. У 2023 році “Ля Палісіаду” назвали найкращим фільмом на міжнародних кінофестивалях у Турині та Вільнюсі, у Роттердамі нагородили призом ФІПРЕССІ, у Сараєво – призом за найкращу режисуру, а в Україні – національною премією кінокритиків “Кіноколо”
Генеральна продюсерка “Ля Палісіади” в інтерв’ю “Апостроф theLime” розповідала, що виробництво фільму було завершено перед початком повномасштабної війни, і після 24 лютого знімальна група одразу перейшла в постпродакшн.
“Не було можливості і часу глибоко зануритися в цей процес, дуже багато об’єктивних речей відволікає. Але Філіп довів до фіналу те, що хотів, тому режисерська версія, яка буде в прокаті, надзвичайно успішна, до кінця продумана. Можливо, він має так багато прихильників і нагород саме завдяки своїй філігранній огранці”, – говорила Галина Криворчук напередодні виходу фільму “Ля Палісіада” в український прокат.
Україна почала брати участь в “оскарівських перегонах” у 1997 році. Дізнайтеся, які фільми Україна посилала на “Оскар” і що з цього вийшло.