- Як і з чим Україна може закінчити війну?
Поки міністр закордонних справ Росії Лавров повторює шаблонні кремлівські наративи, що мирна формула президента Зеленського є «ультиматумом» і «Росія ніколи серйозно не розглядала цей план», ЗСУ дістають дронами російські території.
У соціальних мережах РФ нині з’явилися кадри з пожежею в районі аеропорту «Жуковський» (Раменське). Про це написав і мер Москви Сергій Собянін у своєму телеграмі. А також і про збиття дронів у містах московської області – Подольськ, Раменське, Люберці, Домодєдово і Коломна.
Безпілотники, за даними російської влади, атакували міста одразу кількох регіонів, Міноборони РФ звітує про збиття 144 дронів.
А екскомандувач армії США в Європі Бен Годжес відреагував на це так: « – Удари по аеродромах, з яких здійснюються російські атаки, чи то ракети, чи то безпілотники, чи то літаки, що скидають керовані бомби, є законними цілями. І ми не повинні обмежувати Україну в ударах по цих цілях. Накладати обмеження використовувати зброю, яку ми вже надали Україні, зокрема 300-кілометрові ATACMS, це жахлива політика Сполучених Штатів», – заявив він.
То коли вже зміниться дана політика і чи Україні потрібно чекати?
Як далеко вглиб РФ зараз можуть бити дрони ЗСУ та як ці атаки впивають на хід війни і що дають Україні?
- Для чого потрібен другий Саміт миру?
Зеленський все покладає на міжнародний тиск, щоб закінчити війну цієї осені, пише іспанське видання EFE. Сам Зеленський на зустрічі з дипломатами заявив, що Україні потрібен другий Саміт миру саме цього року.
Нагадаємо, перший, Глобальний саміт миру, 15–16 червня приймала Швейцарія. Понад 80 країн і чотири організації, серед яких Рада Європи, Європейська комісія, Європейська рада і Європейський парламент, підтримали спільне комюніке за його підсумками.
Що може принести Україні новий саміт миру?
До чого влада готує українців і які плани президент Зеленський обговорює зі світовими лідерами?
Про це дивіться у програмі «Свобода Live» на @Радіо Свобода: