Розслідування факту імовірного харчового отруєння дітей у Красилівському ліцеї Хмельницького району триває. Наразі кількість постраждалих дітей зросла із 4 до 6. Вони госпіталізовані. Загалом у цьому закладі навчається 634 дитини.
Попередніми результатами епідеміологічного розслідування поділився сьогодні керівник Хмельницького обласного центру контрлю та профілактики хвороб Микола Габрикевич.
“13 вересня в інфекційне відділення Красилівської багатопрофільної лікарні звернулося 6 учнів одного із закладів освіти. Попередній діагноз — харчова токсико-інфекція. Всі ці учні перебувають на стаціонарному лікуванні”, – сказав головний санлікар області.
За словами Габрикевича, діти при госпіталізації скаржились на високу температуру, діарею, нудоту, слабкість. Фахівці центру провели епідрозслідування цього випадку. Зокрема, на харчоблоці відібрали проби на дослідження, змиви з обладнання, водопровідну воду, обстежили персонал.
“Розслідування триває. Робота із виявлення збудника продовжується. Про результати повідомимо додатково”, – наголосив Габрикевич.
Тим часом у Головному управлінні Держпродспоживслужби в Хмельницькій області стверджують, що неодноразово звертали увагу керівництва Красилівської громади та профільного підрозділу освіти на порушення щодо організації харчування в тамтешніх навчальних закладах. Зауважили, що харчування учнів має відбуватись на підставі тендеру та встановлених критеріїв до учасників процедури (вони повинні мати обладнання, матеріально-технічну базу, технології, кваліфікованих працівників з досвідом).
Перед 2024-2025 навчальним роком при комісійних обстеженнях закладів освіти Красилівщини фахівці Держпродспоживслужби знову виявили низку невідповідностей, про які вказали в акті комісійних обстежень.
“Хочемо наголосити, що в колишньому Красилівському районі усі школи працюють без виправлених порушень та невідповідностей, без підписаних актів комісійних обстежень нашими спеціалістами, і вже не один рік. Спеціалістами Хмельницького районного управління неодноразово проводилась розʼяснювальна робота, надсилались листи від служби по усіх територіальних громадах щодо алгоритму дій та критеріїв вибору учасників тендерних процедур… Ми бачимо, що керівництво Красилівської територіальної громади та відділу освіти, молоді та спорту Красилівської міської ради не бере до уваги усі рекомендації, розʼяснювальні роботи, листи Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області”, – зазначили в установі.
Додали, що наразі очікують на результати досліджень готових страв та змивів із обладнання харчоблоку, аби визначити конкретну причину захворювання дітей.
У поліції Хмельницької області повідомили, що встановлюють причини отруєння учнів у Красилівському ліцеї. Відомості за цим фактом внесені до єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 1 ст. 325 (порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним хворобам та масовим отруєнням) Кримінального кодексу України.
“13 вересня під час моніторингу соціальних мереж працівниками поліції була виявлена інформація про те, що до лікарні по медичну допомогу звернулися учні однієї із шкіл з однаковими симптомами харчового отруєння. Наразі відомо про 6 дітей, які скаржилися на погане самопочуття, та були госпіталізовані до інфекційного відділення Красилівської багатопрофільної лікарні”, – йдеться в повідомленні.
Працівники відділення поліції №4 міста Красилів у рамках кримінального провадження з’ясовують причини отруєння учнів. Ведеться досудове розслідування.
18 вересня
Оприлюднено результати епідеміологічного розслідування випадку токсикоінфекції в учнів у Красилівській громаді, що на Хмельниччині. Причиною захворювання дітей став стафілокок.
Про це розповіли у Хмельницькому обласному центрі контролю та профілактики хвороб (ХОЦКПХ).
За інформацією ХОЦКПХ, причиною інфікування дітей став Staphylococcus aureus (золотистий стафілокок).
В установі зазначили, що для встановлення джерела спалаху було обстежено 3-х працівників харчоблоку навчального закладу, 8 зразків харчових продуктів, 1 зразок водопровідної води, а також змиви з обладнання й посуду.
“Виявлено збудник St.aureus — в одного з працівників, у двох із восьми зразків харчових продуктів та в шести із п`ятдесяти змивів зовнішнього середовища”, – йдеться в інформації.
Там додали, що в однієї дитини легка форма перебігу хвороби, у 5 — середньої важкості, але їх стан задовільний. Про спалах повідомлено Головне управління Держпродспоживслужби у Хмельницькій області для подальших дій.
Зауважимо, золотистий стафілокок вже не вперше стає причиною масових отруєнь на Хмельниччині. Так, спалах було зафіксовано у НВО №1 в місті Хмельницький, тоді інфікувались 92 дитини та один дорослий. Згодом стафілокок виявили у майже 90 працівників харчоблоків закладів освіти в області. Також стафілокок і кишкову паличку “висіяли” в постачальника м`ясної продукції до лікарень і шкіл Хмельницької області.
Дізнавайтеся новини першими на Телеграм