2.1 C
Kyiv
Середа, 18 Грудня, 2024

У Варшаві вперше за чотири роки зібралася Парламентська асамблея Польща – Україна
(www.radiosvoboda.org)

Найпопулярніші

Уперше за чотири роки у Варшаві зібралася Парламентська асамблея Польща – Україна, це 13-та сесія депутатів парламенту двох країн.

«Лише на військову допомогу Україні ми вже виділили чотири мільярди євро. В цю суму не входить гуманітарна допомога і підтримка в економічній галузі, а також наші дипломатичні зусилля на міжнародній арені», – розповіла на початку засідання співголова асамблеї, віцемаршалок Сейму Моніка Веліховська.

Також Веліховська наголосила, що Польща радіє наданню Україні статусу кандидата до ЄС і відкриттю переговорів про вступ. Вона подякувала українській стороні за допомогу в боротьбі з повенями і готовність відправити 100 українських рятувальників у зону лиха.

Українська співголова, заступниця голови Верховної Ради Олена Кондратюк подякувала Польщі за допомогу, надану Україні після повномасштабного вторгнення. «Не враховуючи всіх соціальних виплат українцям, Польща надала допомогу на загальну суму 6,3 мільярда доларів», – сказала Кондратюк.

Також вона відзначила, що українські біженці не стали тягарем для Польщі.

«700 тисяч громадян України легально працевлаштовані на території Польщі, українці заснували майже 60 тисяч активних, індивідуальних підприємств, а в першій половині 2024 році кожне десяте нове підприємство у Польщі відкривали саме українці. Внесок працюючих українців у ВВП Польщі склав приблизно один відсоток. Прогнози показують довгострокове зростання цього показника. І це відповідь тим скептикам, з боку яких інколи лунають провокативні, маніпуляційні заяви, що Польща викидає гроші на українців. Як ми бачимо, ці гроші повертаються до бюджету Польщі від діяльності українців у Польщі і навіть перевищують обсяги того, що польський уряд витратив на біженців з України», – твердить українська високпосадовиця.

Кондратюк висловила сподівання, що під час головування Польщі в Раді ЄС буде проведений саміт «Євросоюз – Україна» присвячений питанням відбудови та прийняття України до євроспільноти. Насамкінець заступниця голови Верховної Ради закликала польських колег переконати партнерів аби вони дозволили польському ППО захищати українське небо на заході країни.

На Парламентській асамблеї депутати з Польщі та України обговорюють безпекові питання, у тому числі безпеку в кіберпросторі, двосторонню співпрацю в галузі економіки, зокрема енергетиці, та питання вступу України до ЄС та НАТО.

Також порушуються історичні питання. Польські депутати наголошують на необхідності розблокування процесу ексгумації жертв Волині, вважаючи, що таке рішення зможе «знешкодити історичну бомбу» між країнами.

У Парламентській асамблеї бере участь 12 українських депутатів та 18 депутатів польського Сейму і Сенату. Онлайн у сесії беруть участь також міністри енергетики та аграрної політики України, заступники міністра закордонних справ, економіки, інфраструктури, а також очільник Українського інституту національної памʼяті.

Радіо Свобода

Цікаве

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини