У Львові 2 жовтня розпочинається Lviv BookForum, який триватиме до 6 жовтня. 150 подій, серед яких панельні дискусії, публічні інтерв’ю, обговорення, майстер-класи, «Ніч поезії», відбуватимуться на восьми локаціях у місті і водночас онлайн.
Традиційного книжкового ярмарку цьогоріч не буде. Але новинки від видавців можна буде придбати і підписати в авторів під час презентацій нових видань. Для цього визначені місця, де будуть крамнички партнерів форуму, – Порохова вежа, Інститут народознавства НАН України, Львівська обласна бібліотека для юнацтва імені Романа Іваничука.
Програма форуму розрахована на людей різного віку, заплановані розмови з письменниками, публіцистами, культурологами. Письменник Василь Шкляр у Львові у рамках Lviv BookForum презентуватиме новий роман «Заячий костел». Українські письменники говоримуть про війну в Україні і те, як пережити кризу. Письменниця Ніна Бічуя поділиться своїми думками про Ірину Вільде і її відвертість у текстах.
На гостей очікує спеціальна розмова до 70-річчя Радіо Свобода «Нова Україна в новій Європі» за участю публіциста Віталія Портникова та історика Ярослава Грицака.
Про російську пропаганду говоритиме, зокрема, ексміністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. Інтерактивні ігри для дітей проведе письменниця Євгенія Завалій.
На всі події форуму вхід вільний.
Головна тема 31-го Lviv BookForum – «Сила спільнодії».
«Ми прагнемо створити простір для дискусій про виклики, які постають перед сучасним світом, з огляду на історичні уроки та боротьбу за права людини. І розпочати нашу програму (2 жовтня) ми би хотіли з розмови з професором, головою департаменту германістики й славістики Манітобського університету Мирославом Шкандрієм, який дослідив антиімперські твори в українській літературі від Сковороди до 90-х років. Його праця показує тяглість літературних поколінь у протидії імперії, і це нам нагадування про те, що ми не самі, і наша опірність на цьому етапі боротьби з Росією, це, зокрема, завдяки їхній роботі», – розповіла програмна директорка Lviv BookForum Софія Челяк.
До BookForum долучаться гості з 18 країн світу. Серед них – лавреат Букерівської премії Салман Рушді (Велика Британія), дослідниця постколоніалізму Ґаятрі Чакраворті Співак (Індія), журналіст Девід Ремнік (США), лавреатка «Оскару» Василиса Степаненко і ще десятки авторів та культурних діячів.
Радіо Свобода є одним із генеральних медіапартнерів форуму.