На тлі прагнень Києва отримати від Заходу дозвіл на удари західною зброєю вглиб РФ російський президент Володимир Путін заявив про ядерну відповідь.
За його словами, Росія планує розглядати як спільний напад агресію з боку будь-якої неядерної держави, але за участю чи за підтримки ядерної країни.
«В оновленій редакції документа (ядерної доктрини РФ) агресію проти Росії з боку будь-якої неядерної держави, але за участю або за підтримки ядерної держави пропонується розглядати як їхній спільний напад на РФ», – сказав він на постійній нараді Радбезу РФ з ядерного стримування.
Також, за його словами, Москва, розглядатиме можливість застосування ядерної зброї вже при отриманні достовірної інформації про масований старт засобів повітряно-космічного нападу.
«Також чітко фіксуються умови переходу Росії до застосування ядерної зброї. Розглядатимемо таку можливість вже при отриманні достовірної інформації про масований старт засобів повітряно-космічного нападу та перетинання ними нашого державного кордону», – сказав російський президент, уточнивши, що йдеться про літаки стратегічної та тактичної авіації, крилаті ракети, безпілотники, гіперзвукові та інші літальні апарати.
Путін також каже, що Москва залишає за собою право застосувати ядерну зброю у разі агресії проти Росії та Білорусі, зокрема у разі використання звичайної зброї і створення «критичної загрози суверенітету».
Читайте також: ISW: удари по об’єктах у РФ можуть вплинути на наступ на фронті в Україні, важливе зняття обмежень щодо західної зброї
Київ прагне отримати дозвіл від західних партнерів на удари їхньою зброєю по території РФ. Напередодні свого візиту до США український президент Володимир Зеленський заявив, що Україні потрібна «повноцінна далекобійність», натякнувши на необхідність скасування обмежень щодо використання західної зброї. Він також казав, що наступний тиждень (тиждень його візиту до США) може стати «багато в чому визначальним» для того, щоб зупинити російську агресію.
Видання The Times 17 вересня написало, що Велика Британія «сама не діятиме» в питанні надання Україні дозволу завдавати ударів далекобійною зброєю по цілях у Росії.
У британському уряді вважають, що американські системи наведення мають вирішальне значення для ураження цілей далекобійними ракетами. Лондон вважає, що США, швидше за все, дадуть дозвіл на удари на сесії Генеральній асамблеї ООН, яка відкрилася 10 вересня, хоча в адміністрації президента Джо Байдена є розбіжності щодо цього.
Речник Держдепартаменту США Меттью Міллер 16 вересня у відповідь на запитання журналістів, чи ухвалене рішення про удари далекобійною американською зброєю по цілях у Росії, відповів, що у нього «немає ніяких оголошень» про зміни в політиці Білого дому з цього питання.