Автозаводський районний суд Кременчука виніс вирок заступнику директора «АвтоКрАЗу», який у 2012 році зареєстрував у росії ООО «Торговый дом «русКрАЗ». Ця фірма займалася постачанням автомобілів спеціального призначення марки «КрАЗ».
У тексті вироку прізвище колаборанта приховане, однак раніше в переліку судових справ Автозаводського суду зазначено, що справу про колабораційну діяльність порушено проти Віктора Сорвіна.
Сорвін був заступником директора “АвтоКрАЗу”, а також генеральним директором представництва АвтоКрАЗ у росії. А власником підприємства в час, коли здійснювалися поставки до росії, був олігарх Жеваго.
Сорвін визнав свою провину у роботі на російську промисловість, що допомагала оборонному комплексу.
За даними слідства, впродовж 2017-2020 років Сорвін неодноразово отримував патент російської федерації й платив податки державі-агресору. У 2021 році чоловік офіційно зареєструвався у росії на 3 роки і викупив компанію «Торговый дом Промышленные поставки». Після цього займався налагодженням виробництва автомобілів спеціального призначення – машинокомплектів самохідних шасі марки РКР (аналог шасі КрАЗ).
Упродовж січня 2022 – червня 2024 років Віктор Сорвін керував фірмою дистанційно і шукав нових клієнтів для неї. Також слідчі зафіксували співпрацю цієї фірми з виробниками у москві, смоленську, санкт-петербурзі, білгороді, калузі, челябінську та республіці татарстан, що входить до складу рф.
З квітня 2022 року по травень 2024 року «Торговый дом Промышленные поставки» заробила близько 285 млн рублів. З них 3,1 млн рублів пішли на податки, що використані на потреби нарощування військового й промислового потенціалу та ведення війни проти України.
СБУ виявила, що користь від роботи цієї фірми отримали компанії з оборонно-промислового комплексу росії. Наприклад, «Нефтяная компания «Лукойл», на яку накладено санкції з боку США.
У суді власник компанії визнав свою провину у колабораціонізмі й уклав угоду з прокурором, яку затвердив суд. Йому присудили три роки умовного терміну й на 10 років заборонили обіймати посади при владі в Україні. Також він має задонатити 200 тис. грн на підтримку ЗСУ.
Жеваго очолює рейтинг ворогів України
Ще до початку вторгнення росії “АвтоКрАЗ”, який належав Жеваго і де заступником директора був Сорвін, ухилявся від сплати штрафних санкцій на суму 6,69 мільйонів гривень на користь Міноборони за несвоєчасне виконання оборонного замовлення, чим завдали серйозної шкоди Українській армії. Нещодавно активи компанії передали в управління Міністерства оборони.
Під час війни олігарх придбав на свою фірму чотири дороговартісні броньовані Mercedes-Benz G500.
Попри все, фірма Жеваго прямо зараз намагається взяти під контроль спиртову галузь України. Політолог Артем Бронужков зазначає, що підприємства Керченський суднобудівний завод “Залів” та Стаханівський вагонобудівний завод, які знаходяться на окупованій території і згідно з українським законодавством належать Жеваго, продовжують працювати на окупанта.
Раніше також повідомлялося, що у Кременчуці деякі ЗМІ працюють на російську пропаганду, а завдання ставить олігарх-утікач Жеваго.