Іран готується найближчим часом завдати удару балістичними ракетами по Ізраїлю, сказав 1 жовтня високопосадовець адміністрації США на умовах анонімності.
За повідомленнями американських ЗМІ, чиновник попередив про «серйозні наслідки», якщо це відбудеться, і додав, що Сполучені Штати активно підтримують ізраїльські оборонні приготування.
Державні ЗМІ Ірану не вважають, що така атака може відбутися найближчим часом.
На тлі повідомлень про ймовірний іранський удар по Ізраїлю ціна нафти на світовому ринку різко зросла. Ще близько полудня 1 жовтня за київським часом барель марки Brent опускався до 70 доларів, а станом на 18:40 котирування стрибнули до більш як 74 із половиною доларів за барель.
Раніше 1 жовтня ізраїльські військові попередили жителів близько двох десятків прикордонних населених пунктів Лівану про необхідність евакуації – це сталося після початку наземної операції Ізраїлю, спрямованої, як стверджує ізраїльська влада, проти угруповання «Хезболла».
30 вересня президент США Джо Байден закликав Ізраїль утриматися від наземної операції на півдні Лівану, оскільки в такому разі події на Близькому Сході можуть вийти з-під контролю.
17 і 18 вересня у Лівані сталася серія вибухів пейджерів та рацій, які «Хезболла» використовує для оперативного зв’язку. «Хезболла» звинуватила в організації атаки Ізраїль, влада якого не брала на себе відповідальність за цю операцію.
Увечері 27 вересня Армія оборони Ізраїлю завдала авіаудару по штабу «Хезболли» в південному передмісті Бейрута Дахія, а потім ще по кількох об’єктах у цьому ж районі. Внаслідок удару був убитий лідер «Хезболли» Хасан Насралла.
Сполучені Штати визнали ліванське проіранське угруповання «Хезболла» терористичною організацією, а Європейський союз вніс у чорний список лише її збройне крило, але не політичну партію. Політична партія «Хезболла» має місця в парламенті Лівану, вона представлена і в уряді цієї країни.