2.1 C
Kyiv
Середа, 18 Грудня, 2024

“Звичайна маніпуляція”: питання приватизації комунального майна викликало суперечки серед депутатів Черкаської обласної ради | Про Все
(provce.ck.ua)

Найпопулярніші

Сьогодні, 4 жовтня, мала відбутися позачергова сесія Черкаської обласної ради. Під час неї депутати повинні були розглянути питання щодо утворення тимчасової комісії з питань економічного аналізу та аудиту майна обласної комунальної власності та проведення публічної приватизації. Проте питання викликало чимало суперечок в раді, через що кворум не зібрався.

Винести на розгляд питання щодо приватизації обласного комунального майна, а кошти з його продажу направити на допомогу ЗСУ, запропонували депутати з фракцій “Батьківщина” та “Слуга народу”.

Голова фракції “Слуга народу” Анатолій Яріш зазначив, що метою сесії було створити тимчасову контрольну комісію, яка б зробила інвентаризацію майна, яке перебуває в комунальній власності.

– Також, можливо, провести аудит, подивитися, де ефективно використовується майно, а де неефективно, де можна збільшити прибутки, наприклад, де є неліквідне майно, яке можна продати. Нашою головною метою було те, щоб кошти від майбутнього можливого продажу йшли виключно на потреби ЗСУ. Ми ж не говоримо про інтернати, школи чи інші освітні заклади. Ні. Йдеться про неліквідне майно, – сказав Яріш.

Зокрема, “неліквідним майном” деякі депутати вважають черкаський аеропорт, готель “Дніпро”, ЧОКП “Фармація”, “дачу Андрєєва” – ті об’єкти, навколо приватизації яких вже давно триває суспільний резонанс.

– “Фармація” – успішно працююче підприємство, яке надає послуги з реалізації лікарських засобів по всій Черкаській області. Ми єдині, хто має ліцензії на наркотики. Зараз, наприклад, запроваджений до реалізації канабіс. Вчора ми перші по всій Україні зареєструвалися в цій єдиній системі. Я вважаю, що Черкаська область виграє в тому, що має комунальне підприємство фармацевтичного напрямку. І позбутися його, я вважаю, неправильно, – зауважує очільниця ЧОКП “Фармація” Валентина Ніколенко.

Водночас на початку засідання із заявою виступив депутат від ВО “ЧЕРКАЩАНИ” Олександр Воскобойнік. Він зауважив, що створення ще однієї комісії є недоцільним та необґрунтованим.

– Ми за приватизацію, але щоб вона була відкритою. Ми за те, щоб якомога прозоріше був проведений цей процес і ми разом зібрали чим більше коштів, які будуть передані на Збройні сили України. Також наголошуємо, що для реалізації ініціативи депутатів щодо інвентаризації та аудиту потрібно першочергово затвердити Порядок проведення обов’язкової перевірки фінансової звітності незалежним аудитором, як це встановлено Господарським кодексом України. Крім того, з метою запобігання порушень чинного законодавства та недопущення маніпуляцій темою допомоги Збройним силам України, вважаємо за доцільне розгляд питання доручити профільній постійній комісії обласної ради, яка саме для цього і утворена та повинна напрацювати конкретні рішення. У разі потреби комісія по роботі з майном комунальної власності в межах своїх повноважень може створити робочу групу, яка допоможе більш оперативно рухати ті чи інші процеси по цьому питанню, – додав Воскобойнік.

Після його виступу депутати від ВО “ЧЕРКАЩАНИ” покинули сесійну залу. 

– Ми зрозуміли, що це просто такий політичний хід деяких депутатів. Можливо, наближаються вибори. В обласній раді вже є комісія з питань комунального майна, яка виконує свої функції. Тому немає сенсу додатково створювати ще якісь паралельні комісії. Ми теж поспілкувалися з багатьма військовими, які зазначили, що приватизацію зараз, під час війни, проводити не можна. Це приватизація “на крові”, як вони сказали.  Наша думка полягає в тому, що зараз не потрібно ухвалювати поспішні рішення, а для початку зробити аудит. Він дійсно потрібен. Можливо, створити реєстр майна, підштовхнути комунальні підприємства працювати краще, щоб наповнювати бюджет, а тоді й допомоги військовим стане більше. Якщо одні депутати пропонують щось продати в приватні руки, щоб допомогти військовим, то ми маємо інші варіанти. Ми відкрили потужний збір на Збройні сили України. Наприклад, зі слів голови Хмельницької обласної ради, вони на приватизації заробили 14,5 млн грн. Я думаю, що такі кошти ми спроможні зібрати й самі, без приватизації. Ми бачимо, що це все робиться просто для того, аби облити брудом голову обласної ради і більше нічого. Це звичайна маніпуляція, – зазначив голова фракції ВО “ЧЕРКАЩАНИ” Олександр Коваленко.

Свою заяву стосовно обговорюваного питання виклала й політична партія “Європейська солідарність”, депутати від якої на сесію не з’явилися. Фракція також не підтримала ініціативу депутатської групи щодо утворення тимчасової комісії з питань економічного аналізу та аудиту майна обласної комунальної власності та проведення публічної приватизації.

– Ми свідомі того, що саме для цього вже створена і працює постійна комісія з питань комунальної власності, підприємництва та регуляторної політики, яка діє відповідно до повноважень, визначених Положенням про постійні комісії обласної ради. Тому дублювання її функцій вважаємо ірраціональним кроком, покликаним забезпечити особисті інтереси окремих зацікавлених осіб та способом для привернення персональної уваги суспільства. Разом з тим, ми підтримуємо пропозицію щодо проведення незалежної інвентаризації комунального майна із залученням міжнародних або національних аудиторських компаній. У цьому контексті, ми підтримуємо ініціативу для розгляду і дій саме профільною постійно діючою комісією, – йдеться в заяві.