Найбільше від погодніх аномалій постраждали соя та кукурудза, вони втратили половину планових врожаїв. Найменше – пшениця.
Про це в коментарі “Про все” розповів директор СТОВ “ЛНЗ-Агро” Роман Франчук.
Липнева спека на Черкащині, коли температура повітря досягала 40 градусів, а на ґрунті вона була ще вищою, критично вплинула на обсяги зібраних зернових та олійних культур. Більше проблема стосується ярих культур — таких, як соняшник, кукурудза, соя.
– Через аномальні погодні умови, відсутність дощів та сильну спеку найбільше постраждали кукурудза (врожайність вдвічі менша за планову – 5 т/га з 10 т/га планових) та соя (1,5 т/га з 3 т/га планових). Найменше погодні умови вплинули на врожаї пшениці (67 ц/га), оскільки її збір відбувається у першому етапі, а в першій половині літа погода була сприятлива. З пізніх культур найменше постраждав соняшник (цьогоріч врожайність 25-27 т/га, минулоріч була 30-32 т/га – втрати становлять 10-15%, – розповів Роман Франчук.
За його словами, врожайність на Черкащині дещо різниться, залежно від району, але вцілому цього року врожаї ще гірші, ніж минулого.
– Якщо дивитися по районах, то на Золотоніщині краще врожай, ніж на Шполянщині. На Жашківщині та Тальнівщині ситуація дещо краще. На Уманщині врожай соняшника гірше, ніж на Шполянщині, а кукурудзи дещо кращий. Але глобально цього року в області врожай зернових культур поганий, – наголосив аграрій.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram