-0.7 C
Kyiv
Середа, 18 Грудня, 2024

На Чорнобаївщині зафіксували випадок захворювання на гарячку Західного Нілу | Про Все
(provce.ck.ua)

Найпопулярніші

69-річна жителька села Веселий Хутір, що на Чорнобаївщині, захворіла на гарячку Західного Нілу.

Встановлено, що хвора проживала в приватному будинку в центрі села. Протягом місяця до захворювання, хвора за межі громади не виїжджала. Факту укусу комарами встановити не вдалося.

У циркуляції вірусу гарячки Західного Нілу передбачається роль комарів роду Aedеs та Culex, які розповсюджені в нашій місцевості. В природних осередках характерна літньо-осіння сезонність захворювання.

Територія України має умови (кліматичні, географічні, флоро- фауністичні) для формування та функціонування сталих осередків гарячки Західного Нілу. На території України найбільша кількість зареєстрованих випадків гарячки Західного Нілу спостерігалась в 2018 та 2019 роках (20 випадків та 26 випадків аналогічно).

Чим небезпечний вірус Західного Нілу

Головна небезпека вірусу – здатність викликати тяжкі ускладнення. Легкі форми хвороби зазвичай протікають безсимптомно або з мінімальною симптоматикою, з легкими ознаками ГРВІ. Але в більш складних випадках хвороба вражає центральну нервову систему, викликаючи такі серйозні захворювання як енцефаліт, менінгіт, а також поліомієлітоподібні синдроми.

Вакцини для профілактики гарячки Західного Нілу не існує. Ключовий метод запобігання зараженню вірусом – профілактика – запобігання укусам комарів. Аби вберегтися від комариних укусів, варто носити захисний одяг, використовувати сітки на вікнах, фумігатори та репеленти.

За інформацією Чорнобаївської громади