У липні 2024 року видобуток вугілля в Росії впав на 6,7% у річному вираженні, а його загальний обсяг – 31,5 млн тонн – став найнижчим із часів пандемії Covid-19.
Про це повідомляє The Moscow Times з посиланням на дані Росстату.
Відносно піків, які спостерігались у грудні 2022 року, вугільні компанії втратили близько 12 млн тонн щомісячного видобутку, або 27%.
Видобуток кам’яного вугілля – основного продукту вугільників, на який припадає 80% виробництва, – обвалився на 8,2%, а антрациту – найціннішого сорту – практично на чверть (на 23,7%). У серпні спад видобутку кам’яного вугілля прискорився до 10,1% рік до року.
При цьому втрати збиткових компаній зросли у 3,4 рази, а прибуток прибуткових скоротився на 72%.
Повідомляється, що ключовою проблемою для вугільної галузі стали західні санкції.
На відміну від нафти і газу, які Євросоюз продовжує закуповувати, хай і в невеликих обсягах, вугілля потрапило під тотальне ембарго, а країни Азії, які торік купували російське вугілля, різко знизили попит.
Постачання до Китаю в першій половині 2024 року просіло на 8%. Річ у тому, що Пекін запровадив мита на російське вугілля. При цьому інші постачальники – Індонезія та Австралія – не потрапили під них, оскільки входять до зони вільної торгівлі з КНР.
Індія скоротила імпорт вугілля з Росії на 55%, а Туреччина – на 47%. Сукупний вугільний експорт із Росії у січні-липні просів на 11,4%, до 112,6 млн тонн.
Нагадаємо:
Росія зацікавлена у збільшенні експорту вугілля до Індії, щоб задовольнити висхідний попит на паливо в Індії.
Частка збиткових вугільних підприємств у Росії перевищила 52%, експорт вугілля скоротився на 12%.