1.5 C
Kyiv
Четвер, 19 Грудня, 2024

Ядерна зброя України – в МЗС спростували наміри України розробити ядерну зброю
(news.telegraf.com.ua)

Найпопулярніші

Україна, на відміну від росії, дотримується міжнародних угод, в тому числі ДНЯЗ

Україна поки що не буде розробляти зброю масового знищення, в тому числі ядерну, оскільки дотримується Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (ДНЯЗ), до якого вона доєдналася у 1994 році. Тоді Україна відмовилася від третього за потужністю ядерного арсеналу світу.

Про це заявив спікер Міністерства закордонних справ України Георгій Тихий. Він нагадав, що якраз Україна зіткнулася з ядерним шантажем з боку російського режиму.

“Україна, яка зробила найбільший в історії внесок у міжнародний мир, безпеку та ядерне нерозповсюдження, сьогодні постає перед ядерним шантажем з боку держави-терориста Росії. Москва не лише вдається до безвідповідальної та небезпечної риторики на тему зброї масового знищення, але і створює неприйнятні загрози для ядерних обʼєктів на території України, продовжуючи незаконну окупацію ЗАЕС та розглядаючи можливість ударів по елементах системи атомної енергетики України”, – сказав він.

Тихий додав, що світу варто було б посилити тиск на Москву, щоб вона не змогла втілювати свої агресивні плани. Росія все ще перебуває в кріслі постійного члена Ради Безпеки ООН, хоча це перебування незаконне, а значить, може бути піддана посиленому тиску інших країн. Україна розраховує на це, а також на те, що ДНЯЗ буде залишатися одним з головних факторів забезпечення світової безпеки.

“Попри російську агресію, що триває, Україна продовжує дотримуватись положень ДНЯЗ і залишатися відповідальною учасницею міжнародного режиму ядерного нерозповсюдження. На відміну від Росії, Україна виконує взяті на себе зобовʼязання та розраховує на їх виконання іншими відповідальними міжнародними акторами”, — резюмував речник МЗС.

Нагадаємо, раніше “Телеграф” розповідав про те, чи може Україна виготовити ядерну бомбу і що для цього потрібно. Наші журналісти поспілкувалися з радіобіологом та старшим науковим співробітником Інституту проблем безпеки АЕС НАН України Оленою Паренюк, щоб прояснити всі ці “але”.

Телеграф

Цікаве

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини