У Черкаській області за шість місяців цього року виявлено 183 випадки захворюваності на рак молочної залози (проти 204 за аналогічний період 2023 року). Із них на 3-4 стадіях розвитку хвороби виявлено 62 випадки (33,9%) раку молочної залози.
У Маньківській та Христинівській громадах усі діагностовані у поточному році випадки раку молочної залози виявленні на 3-4 стадіях розвитку хвороби; у Жашківській та Канівській громадах – на пізніх стадіях хвороби майже у 67% випадків; у Смілянській, Чорнобаївській, Корсунь-Шевченківській громадах у 50% випадків.
Важливо: рак виліковний за умови його виявлення на I стадії — у 95% жінок, на II стадії — у 80%, на III стадії — у 50% жінок.
Регулярні профілактичні огляди у лікаря суттєво підвищують шанси на ефективне лікування.
Рак молочної залози на ранніх стадіях (І-й і ІІ-й) має безсимптомний перебіг і не завдає болю. Привернути увагу мають дуже хворобливі місячні, болі в молочних залозах.
Для запобігання раку молочної залози важливо дотримуватися здорового способу життя, а також вчасно проходити огляд лікаря:
- мамолога — не рідше одного разу на 1–2 роки;
- жінкам старше 50 років — щодва роки здійснювати мамографічні обстеження.
Також усім жінкам старше 20 років варто щомісяця самостійно обстежувати молочні залози.
20 жовтня — відзначають Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на рак молочної залози. Рак молочної залози — найпоширеніше онкологічне захворювання серед жінок. Щороку понад півмільйона жінок у всьому світі помирає через цю недугу. Однак хворіють на рак грудей і чоловіки.
За інформацією пресслужби Черкаського обласного ЦКПХ
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram